Պատրաստ չեմ ազատության մեջ տեսնել Նաիրի Հունանյանին. Անդրանիկ Քոչարյան
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը պատրաստ չէ Նաիրի Հունանյանին տեսնել ազատության մեջ, քանի դեռ վերջինս չի համագործակցել նախաքննական մարմնի հետ։ Այս մասին նա ասաց խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ։
«Տեսակետներ եղան, որ հասարակությունը պատրաստ չէ Նաիրի Հունանյանին տեսնել ազատության մեջ, ինչպես ես պատրաստ չեմ տեսնել, քանի դեռ նա չի համագործակցել նախաքննական մարմնի հետ, որը կազմակերպիչների մասով գործը կարճվել է 2004 կամ 2005 թթ. Գլխավոր դատախազության կոլեգիայի միջոցով, որի իրավունքը չի ունեցել, և այդ կոլեգիայի որոշումը իրականացրել է դատախազության՝ հատուկ քննչական ծառայության պետի տեղակալ Մարսել Մաթևոսյանը՝ կարճելով այդ գործը, վերադարձնելով Ռոբերտ Քոչարյանի այն տեսակետին, որ դա «ուչաստկովի» գործ է, և կազմակերպիչներ փնտրել այլևս պետք չէ»,- նշեց Անդրանիկ Քոչարյանը։
Պատգամավորը կարծում է, որ Նաիրի Հունանյանի խոսելը ձեռնտու է Հայաստանի պետականությանը, սակայն, միևնույն ժամանակ նշում է, որ «Նաիրի Հունանյանի խոսելը դեռ վերջին ճշմարտությունը չէ»։

Я не готов видеть Наири Унаняна на свободе: Андраник Кочарян
Поддержи А1+!Депутат от фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян не готов видеть Наири Унаняна на свободе, пока полсендий не сотрудничал с органом предварительного расследования. Об этом он сказал во время парламентского брифинга.
«Есть точки зрения, что общество не готово видеть Наири Унаняна на свободе, как не готов видеть и я, пока он не сотрудничает с органом предварительного расследования, которое по части организаторов было приостановлено в 2004 или 2005 гг. Посредством коллегии генеральной прокуратуры, которая не имела на это право, и решение этой коллегии реализовал заместитель начальника специальной следственной службы прокуратуры Марсель Матевосян, приостановив это дело, возвратив к точке зрения Роберта Кочаряна, что это – «участковое» дело, и больше не нужно искать организаторов», - отметил Андраник Кочарян.
Депутат считает, что если Наири Унанян заговорит, это выгодно государству Армении, однако, в то же время отмечает, что «слова Наири Унаняна – еще не последняя истина».