Աննա Հակոբյանը Ժնևում ներկա կգտնվի շվեյցարական Կարմիր խաչի բարեգործական երեկոյին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյան հոկտեմբերի 11-ին կմեկնի Շվեյցարիայի համադաշնություն։
Ժնև քաղաքում հոկտեմբերի 12-ին վարչապետի տիկինը մասնակցելու է շվեյցարական Կարմիր Խաչ կազմակերպության ամենամյա բարեգործական երեկոյին։ Այցի շրջանակում տիկին Հակոբյանը հանդիպումներ կունենա Շվեյցարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, Ժնևի Սուրբ Հակոբ եկեղեցում ներկա կգտնվի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի կողմից եկեղեցու հիմնադրման 50-ամյակի կապակցությամբ տրվող Սուրբ պատարագին։
Աննա Հակոբյանը կայցելի նաև Լոզանի «Ecole hôtelière de Lausanne» դպրոց, կհանդիպի դպրոցի խորհրդատվական ծառայության տնօրեն Անդրե Մակին և գործարար կապերի զարգացման տնօրեն Ռեյ Լունիուսին։

Анна Акопян в Женеве будет присутствовать на благотворительном вечере Швейцарского Красного креста
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных фондов “Мой шаг”  “City of smile/Город улыбок” Анна Акопян 11 октября выедет в Швейцарскую Конфедерацию.
12 октября в Женеве супруга премьер-министра примет участие в ежегодном благотворительном вечере швейцарской организации Красного креста. В рамках визита госпожа Акопян встретится с представителями армянской общины Швейцарии, будет присутствовать на Святой литургии в церкви Сурб Акоп в Женеве, посвященной 50-летию основания церкви, которую отслужит Католикос Всех Армян  Гарегин II. Анна Акопян посетит также Лозанскую школу “Ecole hôtelière de Lausanne”, встретится с директором консультационной службы школы Андре Маки и директором по развитию деловых связей Рэй Луниусом.