Ռոբերտ Քոչարյանին կրկին տեղափոխել էին «Իզմիրլյան» ԲԿ
ՀՀ երկրորդ նախագահ, Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանին հոկտեմբերի 3-ին՝ առավոտյան, «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից կրկին տեղափոխել են «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը:
«Նրան տեղափոխել են հետազոտության համար և հենց նույն օրն էլ նորից վերադարձրել «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ»,- նշեց ՔԿ վարչության  հանրային կապերի բաժնի պետը:
Հարցին՝ արդյոք առողջական որևէ խնդիր կա՞ կամ ինչ հետազոտություն է անցել Քոչարյանը՝  Նավիկյանն ընդգծեց, որ անձնական տվյալներ են, որոնք չի կարող բարձրաձայնել:

Роберт Кочарян вновь перевезен в МЦ “Измирлян”
Второй президент Армении Роберт Кочарян, обвиняемый по делу 1-го марта, утром 3-го октября из уголовно-исполнительного учреждения “Ереван – Кентрон” вновь перевезен в медицинский центр “Измирлян”.
Об этом сказала начальник отдела по связям с общественностью уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении Нона Навикян.
“Его перевели для обследования и в тот же день вновь вернули в уголовно-исполнительное учреждение “Ереван – Кентрон”, - отметила начальник отдела по связям с общественностью управления СК
На вопрос, есть ли какие-либо проблемы со здоровьем, и какое обследование прошел Кочарян, Навикян подчеркнула, что это личные данные, которые она не может озвучить.
Роберт Кочарян утром 30 сентября также был доставлен в медицинское учреждение для медицинского обследования и в тот же день он вернулся в УИУ.