Անդրանիկ Քոչարյանի ձևակերպումը գեղեցիկ չէր. Արարատ Միրզոյան
Արարատ Միրզոյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի արտահայտությանը, որը վերաբերել է Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանին:
«Գեղեցիկ չէր ձևակերպումը, բայց կարծում եմ՝ դա ոչ միայն Անդրանիկ Քոչարյանի դեպքում է, մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանում վերջին ամիսներին հնչում են ոչ վայելուչ ձևակերպումներ, որոնք, իհարկե, անցանկալի են, կարիքը չկա դրանց, կարելի է բովանդակային խոսել»,- շեշտեց նա:
Այնուամենայնիվ, Արարատ Միրզոյանը կարծում է, որ Անդրանիկ Քոչարյանի խոսքը այն աստիճանի վիրավորական չէր, որ էթիկայի հանձնաժողովում դա քննարկվի:
«Կարծում եմ, որ էթիկայի հանձնաժողովը չափազանց լուրջ դեպքերի է վերաբերում, և եթե այս գործը սկսի չարաշահվել, այն կարող է մահակ հանդիսանալ պատգամավորներին, և դա կարող է կաշկանդել նրանց քաղաքական գործունեությանը»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ օրերս Անդրանիկ Քոչարյանը հարցազրույցներից մեկում Արփինե Հովհաննիսյանի վերաբերյալ ասել էր՝ «Տիկինը ինչ-որ պահի հանդիսացել է մեր երկրի արդարադատության նախարարը։ Պետք է խոսի փաստերով, իսկ պայմանական կարող է տալ իր մայրիկի, իր անհայտ հայրիկի և մյուսների անունները, և այն մարդկանց անունները, որոնք ըստ էության թաքցրել են կամ չեն հայտարարագրել ունեցվածքը։ Մեր հայտարարագրերը, կոնկրետ իմ պարագայում հասանելի են հասարակության բոլոր անդամներին»:

Формулировка Андраника Кочаряна была некрасивой: Арарат Мирзоян
Во время беседы с журналистами в парламенте Арарат Мирзоян обратился к заявлению депутат от фракции “Мой шаг” Андраника Кочаряна, относившемуся к бывшему вице-председателю Национального собрания Арпине Ованнисян.
«Эта формулировка была некрасивой, но думаю, что это не только в случае Андраника Кочаряна, мы видим, что в Армении в последние месяцы звучат недостойные формулировки, которые,  конечно, нежелательны, в них необходимости, можно говорить содержательно»,- подчеркнул он.
Тем не менее, Арарат Мирзоян считает, что речь Андраника Кочаряна не была настолько оскорбительной, чтобы обсуждать ее в комиссии по этике.
«Думаю, что комиссия по этике относится к чрезвычайно серьезным случаям, и если этим процессом начнут злоупотреблять, он может послужить дубинкой для депутатов, и это может сковать их политическую деятельность»,- отметил он.
Отметим, что на днях Андраник Кочарян в одном из интервью сказал об Арпине Ованнисян: «Дама в какой-то момент являлась министром юстиции нашей страны. Она должна говорить фактами, а условно может назвать имена своей матери, своего неизвестного отца и других, и имена тех людей, которые по сути скрыли или не декларировали имущество. Наши декларации, конкретно в моем случае, доступны для всех членов общества».