Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին երկրի ազգային տոնի՝ Միասնության օրվա առթիվ:
Ուղերձում մասնավորավպես ասվում է.
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Գերմանիայի հետ երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը: Գոհունակությամբ կարող ենք արձանագրել, որ բարեկամության և փոխըմբռնման ոգով զարգացող հայ-գերմանական հարաբերություններն ընդլայնվում են՝ ընդգրկելով նորանոր ոլորտներ։ Մեզ հաջողվել է հաստատել արդյունավետ համագործակցություն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող գրեթե բոլոր բնագավառներում։ Բարձր ենք գնահատում Գերմանիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, ժողովրդավարական բարեփոխումների և ՀՀ-ԵՄ համագործակցության հետևողական խորացման հարցերում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կպահպանենք հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ջերմությամբ եմ հիշում անցյալ տարի Գերմանիա կատարած իմ պաշտոնական այցը, որի շրջանակներում կառուցողական երկխոսություն ունեցանք երկկողմ հարաբերությունների հեռանկարների վերաբերյալ»:
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին` հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Германии Франку-Вальтеру Штайнмайеру
Президент республики Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Федеративной республики Германия Франку-Вальтеру Штайнмайеру по случаю национального праздника страны - Дня единства.
“Армения придает большое значение последовательному развитию двусторонних отношений с дружественной Германией. С удовлетворением можем констатировать, что армяно-германские отношения, развивающиеся в духе дружбы и взаимопонимания, все более расширяются, охватывают всё новые сферы. Нам удалось установить эффективное сотрудничество почти во всех сферах, представляющих взаимный интерес. Мы высоко ценим продолжающееся содействие Германии в вопросах социально-экономического развития Армении, демократических реформ и последовательного углубления сотрудничества Армения - ЕС.
Я полон надежд, что совместными усилиями мы сохраним положительную динамику развития армяно-германских отношений во благо наших народов.
С теплотой вспоминаю мой официальный визит в Германию, состоявшийся в прошлом году, в рамках которого мы провели конструктивный диалог о перспективах двусторонних отношений”, - говорится в поздравительном послании президента.
Президент Саркисян пожелал Франку-Вальтеру Штайнмайеру крепкого здоровья и всех благ, а дружественному народу Германии - дальнейшего прогресса и благоденствия.