Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում հանդիպել է միջազգային հարաբերությունների մի խումբ փորձագետների
Շարունակվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատանքային այցն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Նիկոլ Փաշինյանը գտնվում է Նյու Յորքում, որտեղ մասնակցում է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին, ինչպես նաև երկկողմ հանդիպումներ է ունենում տարբեր երկրների իր գործընկերների հետ։
Վարչապետի՝ Նյու Յորք այցի երկրորդ օրը մեկնարկել է Կարնեգիի հիմնադրամի միջազգային հարաբերությունների մի խումբ փորձագետների հետ հանդիպումով. Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել միջազգային առաջատար փորձագետների հետ, քննարկել քաղաքական գործընթացներին վերաբերող հարցեր։
Հայաստանի վարչապետը և փորձագետները մտքեր են փոխանակել աշխարհում ժողովրդավարության հետ կապված իրավիճակի, միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումների, աշխարհաքաղաքական հարցերի շուրջ։ Փորձագետները ՀՀ կառավարության ղեկավարին են ներկայացրել տարբեր ուղղություններով իրենց ուսումնասիրությունների և վերլուծությունների արդյունքները:

Никол Пашинян в Нью- Йорке встретился с группой экспертов по международным отношениям
Продолжается рабочий визит премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна в Соединенные Штаты Америки. Никол Пашинян находится в Нью-Йорке, где принимает участие в работе 74-й сессии Генеральной ассамблеи ООН, а также проводит двусторонние встречи с коллегами из разных стран.
Второй день визита премьер-министра в Нью-Йорк начался со встречи с группой экспертов по международным отношениям Фонда Карнеги. Никол Пашинян провел рабочий завтрак с ведущими международными экспертами, обсудил с ними касающиеся политических процессов вопросы.
Премьер-министр Армении и эксперты обменялись мнениями о состоянии демократии в мире, международных и региональных событиях, геополитических проблемах. Эксперты представили премьер-министру Республики Армения результаты своих исследований и анализов по разным направлениям.