Տեղաբաշխման որոշումը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում դժգոհություն է առաջացրել
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ա1+»-ի տեղեկություններով՝ երեկվանից «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում գտնվող 51 դատապարտյալ հացադուլ է հայտարարել։ Պատճառը դատապարտյալներին այլ խուցեր տեղափոխելու որոշումն է։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը տեղեկությունը հերքեց, նշելով, որ այն իրականությանը չի համապատասխանում։
«Ըստ երևույթին, դա այն ինֆորմացիայի մասին է, որ քրեակատարողական հիմնարկում տեղաբաշխումների հետ կապված դժգոհություն է առաջացել որոշ դատապարտյալների մոտ, որը օրենքով սահմանված կարգով լուծվել է»,- ասաց Նոնա Նավիկյանը։

Решение о перераспределении вызвало недовольство в УИУ «Армавир»
Поддержи А1+!По сведениям «А1+», со вчерашнего дня 51 осужденных, находящихся в уголовно-исполнительном учреждении «Армавир», объявили голодовку. Причина – решение о перемещении осужденных в другие камеры.
В беседе с «А1+» начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного учреждения Нона Навикян опровергла информацию, отметив, что она не соответствует действительности.
«По всей видимости, это о той информации, что в уголовно-исправительном учреждении возникло недовольство в связи с распределениями у некоторых осужденных, что было разрешено в установленном законом порядке», - сказала Нона Навикян.