«Կոշ» ՔԿՀ պետը կալանավորվել է․ ԱԱԾ մամուլի կենտրոն
Սեպտեմբերի 18-ին ձերբակալված «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, գնդապետ Լյովա Բաղդասարյանը կալանավորվել է:
Այս մասին «Ա1+»-ի հարցին ի պատասխան՝ հաստատեցին Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից։
«Մյուս երկուսի մասին տեղեկություն չունենք»,- նշեցին ԱԱԾ-ից։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 18-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունը ձերբակալել էր «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, գնդապետ Լյովա Բաղդասարյանին ու ևս 2 անձի՝ կաշառք ստանալու և տալու դեպքի առթիվ։
«Ձերբակալվել է կաշառք ստանալու մեղադրանքով»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասել էր Արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ, մայոր Նոնա Նավիկյանը՝ անդրադառնալով Բաղդասարյանի ձերբակալմանը։
Լյովա Բաղդասարյանը 2001 թվականից աշխատում է ՔԿՀ-ում՝ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, իսկ 2015-ից «Կոշ» ՔԿՀ պետն է։

Начальник УИУ “Кош” заключен под стражу: пресс-центр СНБ
Поддержи А1+!Задержанный 18-го сентября начальник уголовно-исполнительного учреждения “Кош”, полковник Лева Багдасарян заключен под стражу.
Об этом в ответ на вопрос «А1+» подтвердили из пресс-центра Службы национальной безопасности.
«О двух других у нас нет информации»,- отметили из СНБ.
Напомним, что 18-го сентября Служба национальной безопасности задержала начальника уголовно-исполнительного учреждения “Кош”, полковника Леву Багдасаряна и еще двоих человек в связи с получением и дачей взятки.
«Арестован по обвинению в получении взятки»,- в беседе с «А1+» сказал начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции, майор Нона Навикян, обратившись к аресту Багдасаряна.
Лева Багдасарян с 2001 года работает в УИУ, занимая различные должности, а с 2015 года является начальником УИУ “Кош”.