«Վանաձոր» ՔԿՀ-ի դատապարտյալը ցանկանում է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Վանաձոր ՔԿՀ»-ի դատապարտյալ Գևորգ Հակոբյանը ցանկանում է հանդիպել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Նա այդ մասին նաև նամակով դիմել է վարչապետին, սակայն, իր խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանն իր մոտ է ուղարկել «Վանաձոր» ՔԿՀ-ի վարչակազմի օպերմասի ծառայության աշխատակից Մկրտչյանին։
«Նախկին իշխանություններն իմ վրա գործ են սարքել, որի վերաբերյալ ուզում եմ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում ունենալ ու պատմել այդ մասին։ Ես ոչ մեկին չեմ վստահում, ես Մկրտչյանին հայտնել եմ, որ վարչապետի հետ եմ ուզում խոսեմ։ Նախկին իշխանության կողմից կատարվել են խախտումներ, մի հոգու ասածով դատապարտվել եմ, չկան ապացույցներ, քաղաքական հետապնդում է եղել իմ նկատմամբ։ Նիկոլ Փաշինյանն ինքն իր վրեժն է լուծում նախկին իշխանությունից ու ժողորդին տիրություն չի անում։ Պահանջում եմ մամուլի ասուլիս, վարչապետի և իմ մասնակցությամբ, իմ հետ հանդիպումը բխում է իր շահերից»,- «Ա1+»-ին հայտնել է դատապարտյալը։
Գևորգ Հակոբյանը նաև ցանկանում է, որ իր գործը վերանայվի։ Նա նշեց, որ ինքը դիմել է վաղաժամկետ ազատ արձակվելու համար, սակայն դատական նիստերն անընդհատ հետաձգվում կամ մերժվում են։
Ինչպես տեղեկացնում է դատապարտյալը, իր մասին գրել են, որ խնամքի տակ մարդ չունի, չեն գրել այն հիվադությունը, որով ինքը տառապում է, այլ ներկայացրել են ուրիշ հիվանդություն։
«Սխալ բաներով ներկայացնում են, ֆիզիկական աշխատանքների մեջ ենք, հանրային աշխատանքներ եմ կատարել, բայց գրել են՝ չեմ անում, ունեցել եմ դրական բնութագիր, բայց այդ խրախուսանքը չեմ ստացել։ Իմ բնակության վայրում, թաղամասում հարցուփորձ են արել, ոստիկանությունը տվել է դրական բնութագիր, դա նույնպես հաշվի չեն առնում»,-նշել է Գևորգ Հակոբյանը։
Վերջինս տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 20-ին նշանակված է դատական նիստ, և շատ կցանկանա, որպեսզի լրատվամիջոցները լուսաբանեն իր նիստը։

Осужденный УИУ “Ванадзор” хочет встретиться с Николом Пашиняном
Осужденный “УИУ Ванадзор” Геворг Акопян хочет встретиться с премьер-министром Николом Пашиняном. Он об этом обратился письмом к премьер-министру, однако, по его словам, Никол Пашинян отправил к нему сотрудника службы оперчасти аппарата УИУ “Ванадзор” Мкртчяна.
«Прежние власти состряпали на меня дела, относительно чего хочу встретиться с Николом Пашиняном и рассказать об этом. Я никому не доверяю, я Мкртчяну сообщил, что хочу поговорить с премьром. Прежние власти совершили нарушения, я был осужден по словам одного человека, нет доказательств, по отношению ко мне было политическое преследование. Никол Пашинян сам мстит прежним властям и не заботится о народе. Требую пресс-конференцию при участии премьер-министра и моего, встреча со мной вытекает из его интересов”, - сообщил “А1+” осужденный.
Геворг Акопян также хочет, чтобы его дело пересмотрел. Он отметил, что он обратился для досрочного освобождения, однако судебные заседания постоянно затягиваются или отклоняются.
Как сообщает осужденный, о нем писали, что у него нет никого под опекой, не написали о той болезни, от которой он страдает, а представили другую болезнь.
«Неправильно представляет, мы занимаемся физическим трудом, я осуществлял общественную работу, но написали: не делаю, у меня была положительная характеристика, но этого поощрения не получил. В месте моего проживания, в квартале распросили, полиция дала положительную характеристику, это также не учитывают»,- отметил Геворг Акопян.
Последний сообщил, что 20-го сентября назначено судебное заседание, и очень хотел бы, чтобы СМИ освещали его заседание.