Օրացույց. ապրիլի 16-ը. Ծառուկյանը հարցազրույց տվեց. Փաշինյանն ասաց՝ մաֆիոզ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում գոյություն ունի մաֆիա, որը ղեկավարում է Հայաստանի ներքին գործերի եւ Ազգային անվտանգության նախարար Սերժ Սարգսյանը,-«Օրագիր» թերթի խմբագրությունում 1999-ի ապրիլի 16-ին այդ մասին հայտարարում է թերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը ։
2000 թվականի այս օրերին Երեւանի քաղաքապետարանն ակտիվորեն պայքարում է փողոցային առեւտրի դեմ ։
2003-ի ապրիլի 16-ին Գագիկ Հարությունյանի ղեկավարած Սահմանադրական դատարանը մերժում է ընդդիմության առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանի դիմումը մարտի 5-ի նախագահի ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով։
«Մեր ապագահ տեսնում ենք միայն Ռուսաստանի հետ»,-2007-ի ապրիլի 16-ին ռուսական «02» երիտասարդական հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասում է ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նույն հարցազրույցում լրագրողի այն հարցին, թե Հայաստանում հնարավո՞ր է հեղափոխության ուկրաինական սցենարը, Ծառուկյանը պատասխանում է. «Մեր նախագահը շատ ուժեղ է եւ հետեւում է նախընտրական պայքարին: Եթե ինչ-որ բան լինի, նա կպատժի մեղավորներին»

Календарь: 16-е апреля: Царукян дал интервью, Пашинян сказал: мафиоз (видео)
В Армении существует мафия, которую возглавляет министр внутренних дел и национальной безопасности Армении Серж Саргсян – во фракции газете «Орагир» 16-го апреля 1999 года об этом заявляет редактор газеты Никол Пашинян.
В эти дни 2000 года мэрия Еревана активно борется с уличной торговлей.
16-го апреля 2003 года Конституционный суд во главе с Гагиком Арутюняном отклоняет заявление лидера оппозиции Степана Демирчяна с требованием признания недействительными результатов президентских выборов 5-го марта.
«Мы видим наше будущее только с Россией», - в интервью российской телекомпании «02» 16-го апреля 2007 года говорит председатель ППА Гагик Царукян. В том же интервью на вопрос журналиста о том, возможен ли в Армении украинский сценарий революции, Царукян отвечает: «Наш президент очень силен и следит за предвыборной борьбой. Если что-нибудь будет, он накажет виновных».