Կրակոցներ Երևանում․ ոստիկանությունը բացահայտել է հանցագործությունը
Դեկտեմբերի 4-ին` ժամը 22.00-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Էրեբունու բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի աջ կեսի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել Երևանի բնակիչ, 35-ամյա մի տղամարդ։ Նույն օրը՝ ժամը 22.35-ին, «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում նոր հաղորդում ստացվեց, որ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել Երևանի բնակիչներ, 27 և 44-ամյա անձինք։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների և քննչական կոմիտեի ծառայողների համատեղ ջանքերով պարզվել է, տղամարդիկ վնասվածքները ստացել են մայրաքաղաքի Աճեմյան փողոցի թիվ 209 հասցեում գտնվող հաստատությունում վիճաբանության ժամանակ։ Պարզվել են մասնակիցների ինքնությունը, այդ թվում՝ ապօրինի պահվող ատրճանակով կրակողի, որին հայտնաբերելու ուղղությամբ միջոցառումներ են ձեռնարկվում։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են արնանման հետքեր և փամփշտատուփ՝ 9 մմ տրամաչափի 2 փամփուշտով:

Выстрелы в Ереване: полиция раскрыла преступление
4-го декабря, в 22:00, из медицинского центра “Эребуни” в Эребунинское отделение полиции поступило сообщение о том, что с диагнозом “колото-резаные раны правой половины грудной клетки” для оказания медицинской помощи перемещен житель Еревана, 35-летний мужчина. В тот же день, в 22:35, из медицинского центра “Наири” в Эребунинское отделение полиции поступило новое сообщение о том, что с огнестрельными ранениями для оказания медицинской помощи к ним перемещены жители Еревана в возрасте 27 и 44 лет.
Совместными усилиями сотрудников различных подразделений полиции и следственного комитета выяснилось, что мужчины получили травмы во время ссоры в учреждении, находящемся по адресу город Ереван, улица Ачемяна, 209. Установлена личность участников, в том числе стрелявшего из незаконно хранящегося пистолета, в направлении обнаружения которого предпринимаются меры. Путем осмотра места происшествия обнаружены кровеподобные следы и патронташ с 2 патронами диаметром 9 мм.