Պապիկյանը Հնդկաստանում պաշտպանության նախարարների կոնկլավին հանդես է եկել ելույթով (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։
Ողջունելով կոնկլավի մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնելով հնդկական կողմին ջերմ հյուրընկալության համար՝ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են ոչ միայն երկրների պաշտպանունակության բարձրացմանը, այլև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ Հայաստանի մոտեցումները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Папикян выступил на конклаве министров обороны Индии (видео)
Поддержи А1+!11 февраля министр обороны Армении Сурен Папикян, находящийся с рабочим визитом в Индии, принял участие во встрече министров обороны, касающейся темы “Повышение устойчивости посредством международной обороны и глобального вовлечения”, прошедшей в рамках выставки “Aero India”, и выступил с речью.
Приветствуя участников встречи и поблагодарив индийскую сторону за теплый прием, Сурен Папикян отметил, что совместные усилия Армении и Индии направлены не только на повышение обороноспособности стран, но и на обеспечение международной и региональной безопасности, мира и стабильности.
Глава Минобороны Армении представил подходы Армении к вопросам региональной безопасности, а также проект правительства “Перекресток мира”.