Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգևոր առաջնորդին և նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի հոգևոր առաջնորդին և նախագահին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Ալի Խամենեիին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին ուղղված ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի առթիվ։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունն առաջնահերթ է համարում Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների շարունակական զարգացումը՝ երկկողմ և բազմակողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Համոզված եմ, որ Ձեր գործուն աջակցությամբ և հովանավորությամբ մեր երկրները կխորացնեն փոխգործակցությունը բոլոր ուղղություններով և կնախանշեն համագործակցության ընդլայնմանը միտված ռազմավարական նոր ծրագրեր, որոնք կնպաստեն ինչպես երկու երկրների բարեկամության ամրապնդմանը, այնպես էլ տարածաշրջանի կայունությանն ու բնականոն զարգացմանը:
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և քաջառողջություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»։
Իրանի նախագահին ուղղված ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 46-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայաստանի և Իրանի բարեկամությունը խարսխված է փոխվստահության, անկեղծության, հարգանքի և կառուցողական երկխոսության վրա, որոնք ամուր հիմք են հետագա համագործակցության ամրապնդման և ընդլայնման համար:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումներն ու արդյունավետ քննարկումները Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերությունների և տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Վստահ եմ, որ Ձեզ հետ միասին կարողանալու ենք մեր երկու երկրների բարեկամական փոխգործակցությունը հասցնել որակական նոր մակարդակի՝ ի շահ Հայաստանի և Իրանի բարեկամ ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ արգասաբեր գործունեություն, իսկ հարևան Իրանի ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն ու բարեկեցություն»։

Премьер-министр направил поздравительные послания духовному лидеру и президенту Ирана
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительные послания Верховному лидеру Исламской революции аятолле Сейеду Али Хаменеи и президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезешкиану по случаю 46-й годовщины победы Исламской революции.
В поздравлении, адресованном Верховному лидеру Исламской революции, отмечается:
«Горячо поздравляю Вас и народ Ирана по случаю 46-й годовщины победы Исламской революции.
Правительство Республики Армения придает приоритетное значение непрерывному развитию отношений между Арменией и Ираном во всех областях, представляющих двусторонний и многосторонний интерес.
Уверен, что при Вашей активной поддержке и покровительстве наши страны углубят сотрудничество по всем направлениям и наметят новые стратегические программы, направленные на расширение сотрудничества, что будет способствовать как укреплению дружбы между двумя странами, так и стабильности и нормальному развитию региона.
Пользуясь возможностью, желаю Вам успехов и крепкого здоровья, а дружественному народу Ирана - процветания и мира».
В послании, адресованном президенту Ирана, говорится:
«Горячо поздравляю Вас и дружественный народ Ирана по случаю 46-й годовщины победы Исламской революции.
Дружба между Арменией и Ираном зиждется на взаимном доверии, искренности, уважении и конструктивном диалоге, которые являются прочной основой для укрепления и расширения дальнейшего сотрудничества.
Я с теплотой вспоминаю наши встречи и плодотворные дискуссии по двусторонним армяно-иранским отношениям и региональным событиям. Уверен, что вместе с Вами мы сможем вывести дружественное сотрудничество между нашими двумя странами на качественно новый уровень на благо дружественных народов Армении и Ирана.
Пользуясь этой возможностью, желаю Вам плодотворной деятельности, а народу соседнего Ирана – прочного мира и процветания».