Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լոուրենս Վոնգին՝ վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով։
Ուղերձում նշված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Ձեր հարուստ քաղաքական փորձը կնպաստի Սինգապուրի հետագա զարգացմանն ու առաջընթացին:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Սինգապուրի հետ փոխգործակցային հարաբերությունների առավել խորացումն ու զարգացումը։ Պատրաստակամ եմ համատեղ ջանքեր գործադրելու և՛ երկկողմ, և՛ բազմակողմ ձևաչափերով փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում հարաբերություններն ընդլայնելու ուղղությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն Սինգապուրի բարգավաճման ուղին նոր վերելքների հասցնելու գործում»:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьеру Сингапура
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сингапур Лоуренсу Вонгу по случаю вступления на должность премьер-министра.
«Горячо поздравляю Вас со вступлением на пост премьер-министра Республики Сингапур.
Я уверен, что Ваш богатый политический опыт будет способствовать дальнейшему развитию и прогрессу Сингапура.
Армения придает большое значение дальнейшему углублению и развитию отношений сотрудничества с дружественным Сингапуром. Готов приложить усилия для расширения отношений по всем направлениям, представляющим взаимный интерес, как в двустороннем, так и в многостороннем формате.