Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ:
Վերջինս շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին «Կոպենհագենի ժողովրդավարության գագաթնաժողով»-ին մասնակցելու հրավերն ընդունելու և «Առաջնագծից. Հայաստանի ժողովրդավարության պաշտպանությունը» (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”) թեմայով քննարկմանը մասնակցելու համար:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը:
Տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման համատեքստում Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենն ընդգծել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի կարևորությունը:

Собеседники обменялись мнениями о региональных развитиях и вызовах безопасности (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с основателем международной политической консалтинговой организации “Rasmussen Global” Андерсом Фогом Расмуссеном.
Господин Расмуссен поблагодарил премьер-министра Республики Армения за то, что он принял приглашение принять участие в Копенгагенском саммите демократии и в обсуждении на тему “С передовой: Защита демократии в Армении” (“From the frontline: Armenia’s defence of democracy”).
Собеседники обменялись мнениями о региональных развитиях и вызовах безопасности. Были обсуждены вопросы, связанные с безопасностью и стабильностью на Южном Кавказе, двусторонне была подчеркнута важность продолжительных усилий в этом направлении.
В контексте разблокировки региональных коммуникаций Андерс Фог Расмуссен подчеркнул важность проекта правительства Республики Армения “Перекресток мира”.