Թանկյանի, Գուեկյանի և Այոմիի նոր բարեգործական նախագիծը. հասույթը կկրկնապատկի «Կորպորասիոն Ամերիկա» հիմնադրամը
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Gibson Brands» ընկերությունը հայտարարել է «Gibson Band» նախագծի մեկնարկի մասին: «Gibson Band»-ը թողարկել է իր առաջին երգը՝ «Deconstruction», որի համահեղինակներն են «System of a Down» խմբի հիմնադիր Սերժ Թանկյանը, «Gibson Brands» ընկերության գործադիր տնօրեն Սեզար Գուեկյանը և «Black Sabbath» խմբի կիթառահար Թոնի Այոմին (երգը կարելիէ ներբեռնել այստեղ։
Ինչպես տեղեկացրին «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից (օպերատոր՝ «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերություն), «Gibson Records»-ը, Սեզար Գուեկյանը, Սերժ Թանկյանը և Թոնի Այոմին «Deconstruction» երգի վաճառքից գոյացած ողջ հասույթը, ինչպես նաև՝ «Gibson Gives»-ի միջոցով Սերժ Թանկյանի կտավի և եզակի «Les Paul» կիթառի աճուրդից հավաքված միջոցները նվիրաբերելու են «Հայաստան» հիմնադրամի` Լեռնային Ղարաբաղից փախստականներին ուղղված նախաձեռնությանը:
Էռնեկյան ընտանիքն՝ ի դեմս Corporación America հիմնադրամի, կկրկնապատկի հավաքված ողջ հասույթը և բոլոր միջոցները կուղղվեն նախաձեռնությանը:
«Սերժ Թանկյանը նաև կայացած նկարիչ է: «Deconstruction» երգի շապիկի գեղարվեստական աշխատանքը հիմնված է Սերժ Թանկյանի «Մեր լեռները» յուրօրինակ արվեստի գործի վրա, որը հեղինակը նկարել է հատուկ այս նախագծի համար:
Թանկյանի օրիգինալ «Մեր լեռները» կտավը, ինչպես նաև` եզակի «Gibson Les Paul Standard»-ը (դեկտեմբերի 8-18, ավարտը՝ 11:00 PST) կլինեն բացառիկ համաշխարհային աճուրդի մի մասը (աճուրդին մասնակցելու համար հետևել հղմանը՝ https://www.julienslive.com/auctions/catalog/id/515)»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«Մենք շատ երկար ենք աշխատել այս նախագծի վրա։ Ես և Սերժը, երկուսս էլ սփյուռքահայ ենք, ուստի անմիջապես որոշեցինք, որ ցանկանում ենք «Deconstruction»-ը նվիրվի հայ համայնքին։ Հուսով եմ, բոլորը կսիրեն «Deconstruction»-ն այնքան, որքան մենք սիրեցինք այն ստեղծելիս»,- ասել է Սեզար Գուեկյանը:
«Ուրախ եմ, որ օգտագործում ենք մեր հարթակը, որպեսզի նվիրաբերենք երաժշտությունը, իմ արվեստը և Գիբսոնի աներևակայելի եզակի կիթառը նման մեծ բարեգործության համար: Ճիշտ մտադրություններով երաժշտությունը կարող է ոգեշնչել նաև դրական փոփոխություններ ստեղծելու»,- ընդգծել է Սերժ Թանկյանը:
«Հայ ժողովուրդն իմ կողմից սիրված ժողովուրդ է, և դա մեծ հաճույք է, մեծ գործ, և ես շատ ուրախ եմ դրանում ներգրավվելու համար»,- ասել է Թոնի Այոմին:
«Մենք ուրախ ենք «Gibson Records»-ի հետ միասին մասնակցել այս նախաձեռնությանը», - նշում է «Կորպորասիոն Ամերիկա օդանավակայաններ» ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Էռնեկյանը: - Մենք հավատարիմ ենք մեր համայնքներում դրական փոփոխություններ խթանելուն և խոստանում ենք նվիրատվություն կատարել «Հայաստան» հիմնադրամին։ Նվիրատվությունը կկրկնապատկի Սերժի նկարի և «Gibson Les Paul» կիթառի աճուրդից գոյացած միջոցները: Գիբսոնի հետ այս համագործակցությունը բացառիկ հնարավորություն է մեզ համար՝ առաջ մղելու մեր ռազմավարական նպատակը՝ նշանակալից ազդեցություն ունենալ Հայաստանում»:

Новый благотворительный проект Танкяна, Гуйкяна и Айомми: Corporación América Foundation удвоит собранные средства
Поддержи А1+!Компания «Gibson Brands» объявила о запуске проекта «Gibson Band». Первый состав Gibson Band, в который входят фронтмен Серж Танкян из System of a Down, гитарист Тони Айомми из Black Sabbath и Сезар Гуйкян, генеральный директор Gibson Brands, выпустил свой дебютный сингл «Deconstruction». Вышедший 8 декабря 2023 года этот благотворительный сингл станет не просто новым треком: это искренняя работа компаний Gibson Records, Gibson Gives и Army Fund, Inc.
Уникальность синглу «Deconstruction» добавляет участие Сержа Танкяна не только как музыканта, но и как художника. Его картина «Наши горы», использованная для обложки сингла, символизирует армянское наследие. Он отмечает: «Наши горы восходят к двум вершинам горы Арарат, символу армянской нации и месту возрождения цивилизации Ноя».
Выпуск «Deconstruction» будет сопровождаться эксклюзивным аукционом Julien's Auctions с 8 по 18 декабря, на котором будет представлена оригинальная картина Танкяна (48 x 36 дюймов, акрил на холсте) и единственная в своем роде гитара Gibson Les Paul Standard, украшенная картиной «Наши горы».
Семья Эрнекян из Corporación América Foundation удвоит собранные средства и передаст их во Всеармянский фонд «Айастан» для помощи вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха.
«Мы очень рады запуску проекта Gibson Band и выпуску первой песни «Deconstruction», — говорит Сезар Гуэйкян, генеральный директор Gibson. — Мы очень долго работали над этим проектом. Концепция Gibson Band родилась из любви к сочинению и записи новой музыки, а также из нового места для сотрудничества между нашей командой и артистами Gibson. Первая песня, «Deconstruction», объединяет во мне множество эмоций, включая мечту о сотрудничестве с Сержем Танкяном и Тони Айомми, двумя артистами, которыми я восхищаюсь и которые во многих отношениях оказали влияние и изменили мою жизнь. Мы с Сержем оба армяне из диаспоры, поэтому мы сразу решили, что хотим, чтобы «Deconstruction» была посвящена армянской общине. Я надеюсь, что всем понравится «Deconstruction» так же, как нам понравилось ее создавать!»
«Это сбывшаяся мечта — сотрудничать с моим хорошим другом Сезаром Гуйкяном и Тони Айомми, с которым я сотрудничал раньше, — говорит Серж Танкян. — Я рад, что мы используем нашу платформу, чтобы пожертвовать музыку, мои произведения искусства и невероятно уникальную гитару Gibson на такую большую благотворительность. Музыка с правильными намерениями может вдохновлять, а также создавать позитивные изменения».
«Было здорово снова пообщаться с Сержем, а также записать трек с Сезаром! Армянский народ — действительно прекрасный народ, и это большое удовольствие, великое дело, и я очень рад быть причастным к нему», — Тони Айомми.
«Мы рады участвовать в этой инициативе вместе с Gibson Records, — говорит Мартин Эрнекян, генеральный директор Corporación América Airports. — Мы стремимся способствовать позитивным изменениям в наших сообществах и обязуемся внести пожертвование в фонд “Айастан”, которое будет соответствовать средствам, полученным от аукциона картины Сержа и гитары Gibson Les Paul. Это сотрудничество с Gibson предоставляет нам исключительную возможность для достижения нашей стратегической цели – оказать значимое влияние на Армению».