Ավարտվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի առաջին ենթախմբի ատեստավորման գործընթացը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 30-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ավարտվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի առաջին ենթախմբի ատեստավորման գործընթացը։
Ատեստավորման վերջին օրը հարցաշարերի միջոցով ստուգվել են մասնակիցների մասնագիտական գիտելիքներն ու ծառայողական պարտականությունների իմացությունը։
Ողջունելով և հաջողություն մաղթելով ատեստավորման գործընթացին ներգրավված գեներալներին և բարձրաստիճան սպաներին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը համոզմունք է հայտնել, որ վերջիններս հավուր պատշաճի կհանձնեն տեսական քննությունը, և հանրագումարի արդյունքում կձևավորվի նրանց ընդհանուր գնահատականը։

Завершился процесс аттестации первой подгруппы высшего и старшего офицерского состава ВС Армении (видео)
Поддержи А1+!В административном комплексе министерства обороны Армении 30 ноября завершился процесс аттестации первой подгруппы высшего и старшего офицерского состава вооруженных сил.
В последний день аттестации при помощи тестовых заданий были проверены профессиональные знания и знание должностных обязанностей участников.
Приветствуя и желая успехов генералам и высокопоставленным офицерам, участвующим в процессе аттестации, министр обороны Армении, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян выразил уверенность, что последние должным образом сдадут теоретический экзамен, и при подытоживании будет сформирована их общая оценка.