Արայիկ Հարությունյանը Թբիլիսիում հանդիպում է ունեցել Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-վրացական երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։ Նշվել է, որ ռազմավարական հարցերի շուրջ բարձր մակարդակով երկխոսությունն օգուտ կբերի ոչ միայն Վրաստանին և Հայաստանին, այլև ողջ տարածաշրջանին:
Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ապահովումը: Իրակլի Ղարիբաշվիլին ընդգծել է, որ Վրաստանը պատրաստ է աջակցել տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանն ուղղված գործընթացներին:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկու երկրների բարեկամական հարաբերություններին վերաբերող այլ հարցերի շուրջ:

Араик Арутюнян встретился в Тбилиси с Ираклием Гарибашвили
Поддержи А1+!Руководитель Аппарата премьер-министра Республики Армения Араик Арутюнян в рамках своего рабочего визита в Грузию встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
На встрече были обсуждены вопросы двустороннего армяно-грузинского сотрудничества. Было отмечено, что диалог на высоком уровне по стратегическим вопросам принесет пользу не только Грузии и Армении, но и всему региону.
Обе стороны подчеркнули необходимость обеспечения мира и стабильности в регионе. Ираклий Гарибашвили подтвердил, что Грузия готова поддержать процессы, направленные на мир и стабильность в регионе.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями и по другим вопросам, касающимся дружественных отношений между двумя странами.