Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բրյուսելյան բանակցային գորրծընթացի որոշ մանրամասնե
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Անջեյս Վիլումսոնսին
Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լատվիայի Հանրապետության ԱԳՆ պետքարտուղարի տեղակալ Անջեյս Վիլումսոնսին:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծել խաղաղության հաստատման հրամայականը: Վերոնշյալի շրջանակներում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման բրյուսելյան բանակցային գորրծընթացի որոշ մանրամասներ:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի էթնիկ զտման քաղաքականության արդյունքում ստեղծված հումանիտար իրավիճակին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին աջակցության ցուցաբերման ուղղությամբ ՀՀ կողմից գործադրվող ջանքերը:

А. Григорян представил некоторые подробности брюссельского переговорного процесса по урегулированию армяно-азербайджанских отношений
26 октября секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя государственного секретаря МИД Латвийской Республики Аньеса Вилумсонса. Об этом  сообщили в Аппарате Совета безопасности РА.
Собеседники обсудили вопросы региональной безопасности, подчеркнув необходимость установления мира. Армен Григорян представил некоторые подробности брюссельского переговорного процесса по урегулированию армяно-азербайджанских отношений.
Была затронута гуманитарная ситуация, сложившаяся в результате принудительного перемещения армян Нагорного Карабаха вследствие этнической чистки Азербайджана. Секретарь Совета безопасности представил усилия, предпринимаемые РА по оказанию помощи переселенцам из Нагорного Карабаха.