Այս պահի դրությամբ Լիբանանից Հայաստան տեղափոխվելու խնդրանքով դիմումներ ՀՀ դեսպանությունը չի ստացել. ՀՀ ԱԳՆ
Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է Լիբանանի պատկան մարմինների, ինչպես նաև հայ համայնքային կառույցների ղեկավար շրջանակների հետ՝ ըստ անհրաժեշտության ՀՀ քաղաքացիներին, ինչպես նաև բազմահազարանոց լիբանանահայությանը անվտանգային լուծումներ առաջարկելու համար: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
Նա նաև նշել է, որ այս պահի դրությամբ Լիբանանից Հայաստան տեղափոխվելու խնդրանքով դիմումներ ՀՀ դեսպանությունը չի ստացել:
«Ի պատասխան մի քանի հարցումների՝ դեսպանության կողմից տրամադրվել է անհրաժեշտ տեղեկատվություն, այդ թվում նաև՝ այս պահին գործող Բեյրութ-Երևան կոմերցիոն չվերթների վերաբերյալ»,- հայտնել է Անի Բադալյանը։

На данный момент посольство Армении не получало просьб относительно перевозки граждан из Ливана в Ереван: МИД РА
Поддержи А1+!Посольство Армении в Ливане находится в постоянном контакте с соответствующими органами Ливана, а также руководством структур армянской общины с целью предложения решений безопасности граждан Республики Армения, а также представителей армянской общины Ливана. Об этом в ответ на запрос Арменпресс сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
Она также отметила, что на данный момент посольство Армении не получало просьб относительно перевозки граждан из Ливана в Армению.
“В ответ на несколько запросов посольство предоставило необходимую информацию, в том числе о действующих в настоящее время коммерческих рейсах Бейрут-Ереван”, - сказала Ани Бадалян.