Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ նորանշանակ դեսպանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ նրա կարևոր առաքելության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք բարձր է գնահատվել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների մակարդակը: Այս համատեքստում կարևորվել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության աշխատանքները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման կարևորությունը ոլորտային բարեփոխումների իրականացման տեսանկյունից: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ջանքեր գործադրել ՀԸԳՀ կիրարկման գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:
Քննարկվել է նաև ԵՄ Տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, այս համատեքստում շեշտվել է ԵՄ ֆինանսական կազմակերպությունների հետ համագործակցության կարևորությունը:

Вице-премьер Мгер Григорян принял недавно назначенного посла ЕС в Армении
Поддержи А1+!Вице-премьер Мгер Григорян принял недавно назначенного главу делегации Евросоюза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Сообщение об этом распространил Аппарат вице-премьера Мгера Григоряна.
Приветствуя посла, вице-премьер поздравил его с назначением и пожелал успехов в его важной миссии.
На встрече обе стороны высоко оценили уровень отношений РА-ЕС. В этом контексте была отмечена деятельность гражданской миссии ЕС в Армении.
Собеседники подчеркнули важность реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с точки зрения реализации отраслевых реформ. Было достигнуто соглашение о совместных усилиях по повышению эффективности процесса реализации соглашения.
Также обсуждался ход реализации программ, реализуемых в рамках Экономического и инвестиционного плана ЕС, была подчеркнута важность сотрудничества с финансовыми организациями ЕС.