Ներկանյութով վնասել է կանգառում փակցված՝ «ՔՊ» կուսակցության պաստառը, անպարկեշտ գրառում արել․ կինը ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է իրականացվում՝ պարզելու Երևանի քաղաքապետի թեկնածուներից մեկի պաստառը վնասելու դեպքի հանգամանքները:
2023թ. օգոստոսի 27-ին ՀՀ ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ 57-ամյա կինը ներկանյութով դիտավորությամբ վնասել է Երևան քաղաքի Միկոյան փողոցում գտնվող շենքերից մեկի հարակից կանգառում փակցված՝ «Քաղաքացիական Պայմանագիր» կուսակցության պաստառը և դրա վրա կատարել անպարկեշտ գրառում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 264-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, կուսակցությունը ճանաչվել է տուժող:
Նախաքննության ընթացքում 57-ամյա կինը ձերբակալվել և ներկայացվել է վարույթն իրականացնող մարմնին, տվել ինքնախոստովանական ցուցմունք: Վերջինս ազատ է արձակվել։
Ծանուցում. հանցանքի համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Красителем умышленно повредила плакат партии «ГД», размещённый на остановке, сделала на нем непристойную запись: женщина арестована
Поддержи А1+!27 августа 2023 года в Нор-Норкском полицейском участке было получено сообщение о том, что 57-летняя женщина с красителем умышленно повредила плакат партии «Гражданский договор», размещенный на остановке возле одного из зданий на улице Микояна в Ереване, и сделала на нем непристойную запись.
В Следственном отделе по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван ведется расследование для выяснения обстоятельств повреждения плаката одного из кандидатов в мэры Еревана.
По данному факту возбуждено уголовное производство по части 1 статьи 264 Уголовного кодекса РА, партия признана потерпевшей. В ходе предварительного следствия 57-летняя женщина была задержана и представлена органу, осуществляющему производство, дала признательные показания.Последняя был освобождена.
Предварительное следствие продолжается.
Лицо, подозреваемое или обвиняемое в предполагаемом преступлении, считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, предусмотренном УК РА и решением суда, вступившим в силу.