ՀՀ ԱԽ քարտուղարը Հնդկաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության գծով խորհրդականին է ներկայացրել ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում օգոստոսի 29-ին Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հնդկաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արմեն Գրիգորյանի՝ «Ֆեյսբուք»-ի էջում կատարած գրառումից:
«Շնորհավորել եմ «Չանդրայաան 3» առաքելության լուսնի վրա կատարած բարեհաջող վայրէջքի առիթով: Վերոնշյալի շրջանակներում քննարկել ենք տիեզերական արդյունաբերության ոլորտում հնարավոր համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Զրուցակցիս հետ քննարկել ենք տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին առնչվող հարցեր, ինչի շրջանակներում ներկայացրել եմ Լեռնային Ղարաբաղի հումանիտար ճգնաժամը և կարևորել դրա հաղթահարման համար միջազգային համայնքի ներգրավվածությունը»,- նշված է գրառման մեջ:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են հայ-հնդկական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը և քննարկել մի շարք ոլորտներում հարաբերությունները զարգացնելու հեռանկարները:

Секретарь СБ РА представил советнику премьер-министра Индии гуманитарный кризис в НК
В ходе рабочего визита в Индию 29 августа секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с советником премьер-министра Индии по национальной безопасности Аджитом Довалем. Об этом узнаём из поста Армена Григоряна на странице «Фейсбук».
«Поздравил с успешной посадкой миссии Chandrayaan 3 на Луну. В рамках вышеизложенного мы обсудили реализацию возможных совместных проектов в сфере космической отрасли.
С моим собеседником мы обсудили вопросы, связанные с развитием региональной безопасности, в рамках которой я представил гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе и подчеркнул важность участия международного сообщества в его преодолении», - говорится в ноте.
Стороны с удовлетворением подчеркнули процесс развития армяно-индийских двусторонних отношений и обсудили перспективы развития отношений в ряде сфер.