Արարատ Միրզոյանը ցավակցել է Դմիտրո Կուլեբային` ՀՀ-ում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարի մահվան կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը ԱԳՆ անձնակազմի և անձամբ իր անունից ցավակցությունն է հայտնել Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրո Կուլեբային` Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի ողբերգական մահվան կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը։
Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել էր, որ Սևանա լճում հայտնաբերել են Հայաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ալեքսանդր Սենչենկոյի դին։
Դեպքի վերաբերյալ հաղորդագրություն էր տարածել նաև Հայաստանի ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունը։ «Օգոստոսի 13-ին, ժամը 20:17-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն էր ստացվել, որ Սևանա լճի 2-րդ հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարները ափից 25 մ հեռավորության վրա նկատել են քաղաքացու, ով լողալիս անհետացել է։ Ջրափրկարարները լողալով մոտեցել են տվյալ հատված, մոտ 1․5 մ խորությունից դուրս բերել քաղաքացուն և ռետինե մոտորանավակով տեղափոխել ափ: Շտապօգնության աշխատակիցներն արձանագրել են քաղաքացու մահը»,- ասված էր փրկարար ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Арарат Мирзоян выразил соболезнования Дмитрию Кулебе в связи с кончиной Временного поверенного в делах Украины в РА
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян от имени аппарата МИД и лично выразил соболезнования министру иностранных дел Украины Дмитрию Кулебе в связи с трагической гибелью Временного поверенного в делах Украины в Республике Армения Александр Сенченко. Об этом сообщает посольство Армении в Украине.
К соболезнованиям присоединилось посольство РА.
Министерство иностранных дел Украины сообщило, что в озере Севан обнаружено тело временного поверенного в делах Украины в Армении Александра Сенченко.
Сообщение о происшествии распространила и спасательная служба МВД Армении.
«13 августа в 20:17 в оперативный штаб областного спасательного управления Гегаркуника поступила информация о том, что дежурные спасатели 2-го общественного пляжа озера Севан заметили гражданина, который пропал во время купания, в 25 метрах от берега. Спасатели подплыли к указанному месту, вытащили гражданина с глубины около 1,5 м и на моторной лодке доставили его к берегу. Работники скорой помощи зафиксировали смерть гражданина», - говорится в сообщении спасательной службы.