Մորենո Օկամպոյի զեկույցը ապագայում կարող է մեղադրական ակտ դառնալ Ադրբեջանի ղեկավարության դեմ․ Մարուքյան
ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն X-ի (նախկինում՝ Twitter) իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի նախագահի օգնականի այն  հայտարարությանը, որ Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոյի զեկույցը կողմնակալ է։
«Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազի զեկույցում եզրակացություն է արվում Ադրբեջանի կողմից վարվող ցեղասպան քաղաքականության մասին, և եթե այն կողմնակալ լիներ կամ հիմնված չլիներ փաստերի վրա, Հիքմեթ Հաջիևը և ադրբեջանական ողջ քարոզչությունը երբեք ուշադրություն չէին դարձնի դրան և իրենց ժամանակից ոչ մի րոպե չէին ծախսի դրան անդրադառնալու վրա:
Հետևաբար, սա փաստերով և վերլուծություններով զեկույց է, որն ապագայում կարող է մեղադրական եզրակացություն դառնալ Ադրբեջանի ղեկավարության դեմ»,- գրել է Մարուքյանը։

Доклад Морено Окампо в будущем может стать обвинительным актом против руководства Азербайджана: Марукян
Посол по особым поручениям РА Эдмон Марукян в своем микроблоге X (ранее Twitter) сделал запись, сославшись на заявление помощника президента Азербайджана о том, что доклад бывшего генерального прокурора Международного уголовного суда Луиса Морено Окампо носит предвзятый характер.
"В докладе бывшего генерального прокурора Международного уголовного суда делается вывод о геноцидальной политике Азербайджана, и если бы она была предвзятой или не основывалась на фактах, то Хикмет Гаджиев и вся азербайджанская пропаганда никогда не обратили бы на это внимание и не потратили ни минуты своего времени на комментарий этой проблемы.
А стало быть, это доклад —с фактами и анализом, который в будущем может стать обвинительным актом против руководства Азербайджана", - написал Марукян.