365160545_246378708301124_8444719085117529841_n
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ Դավիթ Իշխանյանին  Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Իր Հայրապետական օրհնանքն ու շնորհավորանքներն է ուղարկել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«ՄԵԾԱՐԳՈ
ՏԻԱՐ ԴԱՎԻԹ ԻՇԽԱՆՅԱՆԱՀ ԱԺ ՆԱԽԱԳԱՀ
Մեծարգո Պրն. Իշխանյան
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Հայրապետական Մեր օրհնությունն ու շնորհավորանքներն ենք բերում Ձեզ՝ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Կարևոր այս պաշտոնը Դուք ստանձնում եք Արցախի համար անկախությունից ի վեր ամենածանր ու դժվարին ժամանակահատվածում, երբ ադրբեջանական շարունակվող ագրեսիայի հետևանքով արցախահայությունը շուրջ ութ ամիս գտնվում է փաստացի շրջափակման մեջ:
Օրավուր սաստկացող գոյաբանական վտանգների առջև աղոթաբար մաղթում ենք Ձեզ ուժ, կարողություն և տոկունություն՝ հնարավոր բոլոր միջոցները, ներուժն ու ջանքերը գործադրելու հանուն Արցախի ժողովրդի ապահով, ազատ ու անկախ կյանքի:
Թող Ամենակարող Տերը Իր օրհնության ներքո անխռով  խաղաղության մեջ պահի ու պահպանի Արցախ մեր երկիրն ու մեր ժողովրդին՝ պարգևելով Ձեզ քաջառողջություն և գործոց հաջողություններ:

365160545_246378708301124_8444719085117529841_n
Католикос Всех Армян Гарегин II направил свое Патриаршее благословение и поздравления от Первопрестольного Святого Эчмиадзина Давиду Ишханяну в связи с его избранием на пост председателя Национального собрания Республики Арцах.
«От Первопрестольного Святого Эчмиадзина передаем Вам наши благословения и поздравления в связи с избранием на пост Председателя Национального Собрания Республики Арцах.
Вы приняли этот важный пост в самый тяжелый и трудный для Арцаха период с момента обретения независимости, когда армяне Арцаха уже около восьми месяцев находятся в фактической блокаде в результате продолжающейся азербайджанской агрессии.
Перед лицом экзистенциальных угроз, усиливающихся день ото дня, мы молитвенно желаем Вам силы, умения и выдержки использовать все вероятные средства, возможности и усилия во имя безопасной, свободной и независимой жизни народа Арцаха.
Да сохранит Всевышний Господь и защитит нашу страну и наш народ Арцаха в нерушимом мире, даруя Вам Своим благословением крепкое здоровье и успехи в труде».