Արցախում առաջացել է կանխիկ դրամի խնդիր․ նախարարություն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔանի որ 2022թ. դեկտեմբերի 12-ից Արցախը գտնվում է շրջափակման մեջ, իսկ ընթացիկ տարվա հունիսի 15-ից լրիվությամբ դադարեցված են նաև հումանիտար բեռնափոխադրումները, Արցախում առաջացել է կանխիկ դրամի խնդիր:
ԱՀ կառավարության որոշմամբ սահմանված սոցիալական աջակցության ծրագրերն իրականացնելու, աշխատավարձերն ու թոշակները վճարելու և կանխիկ դրամաշրջանառության ներքին ընթացքն ապահովելու համար խնդրում ենք բանկային հաշիվներում պահվող դրամական միջոցները կանխիկացնել ըստ անհրաժեշտության (ներդրված է նաև կանխիկացման սահմանաչափ), իսկ ազատ կանխիկ միջոցները պահել բանկային հաշիվներում:
Խնդրում ենք աջակցել պետությանը, որպեսզի կարողանանք համատեղ ջանքերով հաղթահարել Արցախի ժողովրդի առաջ ծառացած ծանր մարտահրավերները:

В Арцахе возникла проблема с наличностью: министерство
Поддержи А1+!В Арцахе возникла проблема с наличностью. Об этом распространило сообщение Министерства финансов и экономики Республики Арцах.
«От того, что Арцах находится в осаде с 12 декабря 2022 г., а с 15 июня этого года полностью остановлены перевозки гуманитарных грузов, в Арцахе возникла проблема с наличностью.
В целях реализации программ социальной поддержки, определенных Правительством Республики Арцах, для выплаты заработной платы и пенсий, а также для обеспечения внутреннего движения наличного денежного обращения, просим по мере необходимости обналичивать средства, находящиеся на банковских счетах (лимит на снятие наличных введен также), а свободные денежные средства держать на банковских счетах.
Мы просим вас поддержать государство, чтобы мы вместе смогли преодолеть сложные испытания, стоящие перед народом Арцаха», - говорится в сообщении.