Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյսօր՝ հուլիսի 31-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանում ԱՄՆ Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի հետ։
Մեկ ժամից ավելի տեւած զրույցի ընթացքում հիմնականում շոշափվել են Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակի հետ կապված խնդիրները։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության քաղաքական եւ տնտեսական բաժնի ղեկավար Ալիսոն Հաննան, քաղաքական հարցերի պատասխանատու Ջենիֆեր Հեդդան եւ ՀՀԱռաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Левон Тер-Петросян в своём особняке встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Армении Кристиной Куинн
Первый президент Республики Армения Левон Тер-Петросян 31 июля в своей резиденции встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Армении Кристиной Куинн.
В ходе беседы, длившейся более часа, в основном были затронуты проблемы, связанные с гуманитарной ситуацией в Нагорном Карабахе.
На встрече присутствовали также руководитель политико-экономическим отдела посольства США в Армении Элисон Ханна, руководитель политического отдела Дженнифер Хедда и директор офиса первого президента Аветис Авагян.