Արցախից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին տեղափոխվել են ՀՀ բժշկական կենտրոններ
Այսօր՝ հուլիսի 24-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 11 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 13 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 երեխա, 7-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 76 հիվանդ, 12 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

11 пациентов из Арцаха вместе с сопровождающими были доставлены в медицинские центры РА
24 июля 11 пациентов Республиканского медицинского центра Арцаха вместе с сопровождающими лицами при посредничестве и в сопровождении Международного комитета Красного Креста были перевезены в специализированные медицинские центры Армении.
Сообщение об этом распространило Министерство здравоохранения Арцаха. В течение дня на автомобилях МККК планируется вернуть в Арцах 13 пациентов вместе с сопровождающими, которые в свое время были отправлены в Армению для лечения в рамках госзаказа.
На данный момент на стационарном лечении в Медицинском объединении «Аревик» находятся  20 детей, 7 - в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медицинском центре получают 76 пациентов, 12 из них - в отделении реанимации, 2 - в критическом состоянии.