Հայաստանի և Ռուսաստանի գլխավոր դատախազները հանդիպել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հրավերով մասնակցում է Սանկտ Պետերբուրգի XXVI միջազգային տնտեսական համաժողովին:
Համաժողովի շրջանակում Աննա Վարդապետյանն այսօր հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովին և քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ:
ՀՀ գլխավոր դատախազը շնորհակալություն է հայտնել ռուս գործընկերոջը Համաժողովի հրավերի համար և ընդգծել, որ նման հանդիպումները առանցքային հարցերին անձամբ անդրադառնալու լավ առիթ են, դրանք հնարավորություն են տալիս բարձրացնել համագործակցության ընթացքում ծագած խնդիրներն ու քննարկել դրանց լուծման ուղիները։
Աննա Վարդապետյանը կարևորել է նախորդ տարի Հայաստանի և Ռուսաստանի դատախազությունների միջև ստորագրված 2023-2024 թվականների համագործակցության ծրագրի համատեքստում իրականացվող միջոցառումները, որոնց շրջանակում, ի թիվս այլնի, նախատեսված է դասախոսությունների շարք՝ երկու երկրների դատախազների ներգրավմամբ:
Իգոր Կրասնովը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին կառուցողական մոտեցման համար և վերահաստատել իր պատրաստակամությունը՝ խորացնելու մի շարք սկզբունքային ուղղություններով ու կոնկրետ գործերով երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջև համագործակցությունը, վերանայել առկա մոտեցումները։

Генеральные прокуроры Армении и России встретились
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян по приглашению генерального прокурора Российской Федерации Игоря Краснова принимает участие в XXVI Петербургском международном экономическом форуме.
На полях форума Анна Вардапетян сегодня провела встречу с генеральным прокурором Российской Федерации Игорем Красновым и обсудила ряд представляющих взаимный интерес вопросов.
Генеральный прокурор Армении поблагодарила российского коллегу за приглашение и подчеркнула, что такие встречи являются хорошей возможностью лично обсудить ключевые вопросы, дают возможность поднять возникшие в ходе сотрудничества вопросы и обсудить пути их решения.
Анна Вардапетян подчеркнула важность реализуемых в рамках подписанной в прошлом году между прокуратурами Армении и России программы сотрудничества на 2023-2024 годы мероприятий, в рамках которых запланирован также цикл лекций с привлечением прокуроров из обеих стран.
Игорь Краснов поблагодарил Анну Вардапетян за конструктивный подход и подтвердил готовность к углублению сотрудничества между правоохранительными органами двух стран по ряду принципиальных направлений и конкретных дел, пересмотру существующих подходов.