Ադրբեջանը կրակ է բացել Երասխում կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ․ վիրավորում է ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, 11:30-ի սահմաններում տարածելով ապատեղեկատվություն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն կրակ է բացել Երասխի հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ստեղծելով տեղեկատվական հիմք, 10-15 րոպե անց՝ ժամը 11:45-ի սահմաններում, նույն ուղղությամբ կրակ է բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում են ստացել օտարերկրյա 2 քաղաքացի:

Азербайджан открыл огонь в направлении строящегося металлургического завода в Ерасхе: ранены 2 иностранных гражданина
Поддержи А1+!14 июня около 11:45 вооруженные силы Азербайджана открыли огонь в направлении металлургического завода, строящегося в Ерасхе на иностранные инвестиции. В результате, 2 иностранных гражданина получили ранения.
«Министерство обороны Азербайджана, около 11:30 распространило дезинформацию о том, что якобы ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в районе Ерасхе, создав информационную базу, через 10-15 минут - около 11: 45, в том же направлении азербайджанская сторона открыла огонь по строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций металлургическому заводу, в результате чего двое иностранных граждан получили ранения», - говорится в сообщении Минобороны РА.