8 բուժառու տեղափոխվել է Հայաստան, 6-ը վերադարձել է Արցախ՝ խաղաղապահների ուղեկցությամբ
Այսօր՝ հունիսի 12-ին, ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 8 բուժառու, ուղեկցողների հետ միասին, ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ և սանիտարական մեքենաներով տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
6 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
Շրջափակման ողջ ընթացքում Կարմիր խաչի և խաղաղապահների կողմից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր առմամբ 562 բուժառու, որից 492-ը տեղափոխվել է ԿԽՄԿ-ի, իսկ 70-ը՝ խաղաղապահների ուղեկցությամբ:
«Արևիկ» բուժմիավորումում 12 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

8 пациентов доставлены в Армению, 6 вернулись в Арцах в сопровождении миротворцев
Поддержи А1+!В сопровождении российских миротворцев и на машинах скорой помощи 8 пациентов вместе с сопровождающими их лицами были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.
Вместе с сопровождающими их лицами в Арцах вернулись 6 пациентов, направленных на лечение в Армению в рамках госзаказа.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 12 детей.
9 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 4 из них - в крайне тяжелом состоянии.