Տեղի է ունեցել «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի առաջին նիստը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել խորհրդի առաջին նիստը:
Նիստին մասնակցել են Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար ժաննա Անդրեասյանը, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը, Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը, Կադաստրի կոմիտեի նախագահ Սուրեն Թադևոսյանը, «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Սիմոնյանը:
Օրակարգի հարցերի շրջանակում Արմեն Սիմոնյանն ընտրվել է «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի տնօրեն, իսկ Տաթև Դանիելյանը՝ «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստի քարտուղար:
Հանդիպմանը քննարկվել են խորհրդի գործունեությանը և Ակադեմիական քաղաքի կառուցման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարն ընդգծել է, որ Ակադեմիական քաղաքի կառուցումը կառավարության կարևորագույն ծրագրերից մեկն է և այդ համատեքստում կարևորել համապատասխան կառույցների հետևողական և համակարգված աշխատանքը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները և ժամանակացույցի համաձայն հստակեցնել առաջիկա անելիքները

Состоялось первое заседание попечительского совета фонда “Академический городок”
Поддержи А1+!Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, председателя попечительского совета фонда “Академический городок” Араика Арутюняна сегодня состоялось первое заседание совета.
В заседании приняли участие министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, министр финансов Ваге Ованнисян, председатель Комитета по градостроительству Армен Гуларян, председатель Комитета кадастра Сурен Тадевосян, исполняющий обязанности директора фонда “Академический город” Армен Симонян.
В рамках вопросов повестки дня директором фонда “Академический город” избран Армен Симонян, а секретарем заседания попечительского совета фонда “Академический город” - Татев Даниелян.
Были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью совета и организацией строительных работ Академического городка.
Руководитель аппарата премьер-министра подчеркнул, что строительство Академического городка является одним из важнейших проектов правительства, и в этом контексте была подчеркнута важность последовательной и слаженной работы соответствующих структур.
Достигнута договоренность продолжить обсуждение и в соответствии с графиком уточнить предстоящие задачи.