Մհեր Գրիգորյանը Տոյվո Կլաարի հետ քննարկել է Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման հեռանկարները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները, այդ թվում՝ Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման և կազմակերպման հեռանկարները, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի հետագա աշխատանքների հետ կապված հարցեր:

Мгер Григорян обсудил с Тойво Клааром перспективы восстановления железнодорожного сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз
Поддержи А1+!Вице-премьер Мгер Григорян принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара. На встрече также присутствовала глава делегации ЕС в Армении, посол Андреа Викторин.
Об этом сообщили в аппарате вице-премьера Мгера Григоряна.
Собеседники обсудили региональные события, в том числе перспективы восстановления и организации железной дороги Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз, вопросы, связанные с дальнейшей работой комитета по демаркации границы и вопросам пограничной безопасности.