Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել Սոթքի ուղղությամբ հայկական դիրքի ուղղությամբ, ապա՝ վիրավորին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ․ ՊՆ
Մայիսի 17-ին՝ Ժամը 16:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ զինծառայող: Հայտնում է ՊՆ-ն։
Այնուհետև Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել վիրավոր զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ հակառակորդի բացած կրակից վիրավորում է ստացել նաեւ բուժակը:
Պաշտպանության նախարարությունը վիրավորում ստացած զինծառայողի և բուժակի առողջական վիճակի մասին լրացուցիչ կհայտնի:

ВС Азербайджана открыли огонь в направлении Сотка, затем - в направлении машины скорой помощи, перевозившей раненного: МО
Подразделения ВС Азербайджана 17 мая в районе 16:15 открыли огонь по армянской позиции в направлении Сотка, в результате чего ранение получил военнослужащий МО Армении.
Затем подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении машины скорой помощи, перевозившей раненного военнослужащего. В результате ранение получил также фельдшер.
Министерство обороны дополнительно сообщит о состоянии здоровья военнослужащего и фельдшера скорой помощи.