Տեղում զոհված 4 զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքում Ադրբեջանի ԶՈւ–ի սադրանքի հետևանքով ապրիլի 11-ին զոհված 4 զինծառայողները հետմահու պարգևատրվել են, տեղեկանում ենք նախագահի մամուլի ծառայությունից։
Այսպես. թիվ N զորամասի ստորաբաժանման հրամանատար, մայոր Մկրտիչ Հարությունյանը պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով, իսկ մյուս երեք` թիվ N զորամասի դասակի հրամանատար, լեյտենանտ Արթուր Սահակյանը, թիվ N զորամասի սպա, լեյտենանտ Հենրիկ Քոչարյանը, թիվ N զորամասի զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Նարեկ Սարգսյանը պարգևատրվել են Արիության մեդալով։

Посмертно награждены 4 военнослужащих, погибших в районе села Тех
Поддержи А1+!Указом президента Республики Армения за вклад в дело защиты и безопасности Родины, проявленное мужество и непоколебимую самоотверженность в ходе боевых действий посмертно награждены 4 военнослужащих, погибших в районе села Тех.
Согласно указу, подписанному президентом РА, командир N-ской воинской части майор Мкртыч Арменович Арутюнян посмертно награжден Боевым крестом 1-й степени.
Медалями за отвагу посмертно награждены командир взвода в/ч лейтенант Артур Аветисович Саакян, офицер в/ч лейтенант Генрик Вачаганович Кочарян, младший сержант в/ч Нарек Гагикович Саркисян.
11 апреля 2023 года Азербайджан осуществил агрессию в районе села Тех, в результате которой погибли 4 военнослужащих ВС РА.