Վահագն Խաչատուրյանը Երևանի կոնյակի գործարանում մասնակցել է իր անվանական տակառի հիմնադրման արարողությանը (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ապրիլի 4-ին այցելել է Երևանի կոնյակի գործարան:
Գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանը նախագահին է ներկայացրել վերջին տարիներին գործարանի արդյունաբերական հզորացմանն ու արտադրական ծավալների ընդլայնմանն ուղղված բարեփոխումներն ու նախաձեռնությունները, մասնավորապես՝ Արա Գրիգորյանը նշել է ժամանակակից զարգացած տեխնոլոգիաների և կոնյակագործության լավագույն ավանդույթների համադրությամբ բարձորակ արդյունք ստանալու կարևորությունը:
Այցի ընթացքում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շրջել է գործարանում և Երևանի կոնյակի գործարանի «ARARAT» թանգարանում, որտեղ ծանոթացել է  «ARARAT» հայկական կոնյակի պատմությանը: Թանգարանի նախագահական սրահում Հանրապետության նախագահը մասնակցել է իր անվանական տակառի հիմնադրման արարողությանը և իր ստորագրությունը դրել տակառի վրա:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն եղել է նաև Երևանի կոնյակի գործարանի գանձարանում, որտեղ պահվում է «ARARAT» կոնյակների բացառիկ հավաքածուն՝ նախորդ դարասկզբի առաջին նմուշներից մինչ մեր օրեր, ապա գրառում կատարել թանգարանի պատվավոր հյուրերի գրանցամատյանում:

Ваагн Хачатурян принял участие в церемонии закладки своей именной бочки на Ереванском коньячном заводе (видео)
Поддержи А1+!Президент Армении Ваагн Хачатурян 4 апреля посетил Ереванский коньячный завод.
Председатель Совета директоров завода Ара Григорян представил президенту реформы и инициативы, направленные на промышленное усиление завода и расширение объемов производства, произведенные за последние годы. Ара Григорян отметил важность получения высокого качества в результате сочетания современных передовых технологий и лучших традиций коньячного дела.
В ходе визита Ваагн Хачатурян осмотрел завод и посетил музей «АРАРАТ» Ереванского коньячного завода, где ознакомился с историей армянского коньяка «АРАРАТ». В президентском зале музея Президент Республики принял участие в церемонии закладки его именной бочки и поставил на бочке свою подпись.
Президент Ваагн Хачатурян также посетил сокровищницу Ереванского коньячного завода, где хранится эксклюзивная коллекция коньяков «АРАРАТ» от первых образцов начала прошлого века до наших дней, и сделал запись в Книге отзывов именитых гостей музея.