Տիգրան Խաչատրյանն Անդրեա Վիկտորինի հետ քննարկել է ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինի եւ ԵՄ պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավար Ֆրանկ Հեսսի հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանը ներկայացրել է Հայաստանի կառավարության՝ ԵՄ տնտեսական եւ ներդրումային պլանի շրջանակում իրականացվող ծրագրերը: Փոխվարչապետն իր խոսքում բարձր է գնահատել ԵՄ հետ հաստատված սերտ համագործակցությունը եւ կարեւորել բոլոր ուղղություններով Միության հետ հարաբերությունների զարգացումը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի հետ համագործակցությանը, «Երեւանի ավտոբուսներ» եւ Հայաստանի մարզերում տարվող դպրոցաշինական եւ դպրոցների վերազինման լայնամասշտաբ ծրագրերին:
Անդրեա Վիկտորինը շնորհավորել է փոխվարչապետին նշանակման առթիվ եւ անդրադարձել ԵՄ աջակցությամբ նախատեսվող ծրագրերին, որոնք ուղղվելու են Հայաստանում տնտեսության խթանմանը, փոքր եւ միջին բիզնեսի, էներգետիկայի, ենթակառուցվածքների ոլորտների զարգացմանը եւ այլն:

Тигран Хачатрян обсудил с Андреа Викторин программы, реализуемые при содействии ЕС
Поддержи А1+!Вице-премьер Армении Тигран Хачатрян провел рабочую встречу с главой представительства ЕС в Армении послом Андреа Викторин и главой отдела сотрудничества представительства ЕС Франком Хессом.
Приветствуя гостей, вице-премьер Хачатрян представил программы, реализуемые правительством Армении в рамках экономического и инвестиционного плана ЕС. Вице-премьер высоко оценил установившееся тесное сотрудничество с ЕС и подчеркнул важность развития отношений с Союзом по всем направлениям.
Собеседники коснулись сотрудничества с Европейским банком реконструкции и развития, программ «Автобусы Еревана» и широкомасштабного школьного строительства и переоснащения в регионах Армении.
Андреа Викторин поздравила вице-премьера с назначением и коснулась программ, намеченных при содействии ЕС, которые будут направлены на продвижение экономики Армении, развитие малого и среднего бизнеса, энергетики, инфраструктур и т. д.