Կյանքից հեռացել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանը
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականի մարտի 24-ին 60 տարեկան հասակում կյանքից հեռացավ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ — Գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանը։
Հրանտ Թադևոսյանը անգնահատելի և մեծ ավանդ ունի Հայաստանի գազաէներգետիկ ոլորտի կայացման և զարգացման գործում։ Նա երկարամյա ճանապարհ է անցել համակարգում՝ ՀԽՍՀ Գազիֆիկացման պետական կոմիտեի ճարտարագետից մինչև «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ — Գլխավոր տնօրեն։
Կրթությունը ստացել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտում, որն ավարտել է գերազանցությամբ։ Սովորել է Մոսկվայի կառավարման համամիութենական բարձրագույն դպրոցում:
Աշխատանքային գործունեությունը գազի ոլորտում սկսել է 1985 թվականից որպես ՀԽՍՀ Գազիֆիկացման պետական կոմիտեի Շահագործման-տեխնիկական վարչության ճարտարագետ, այնուհետև՝ ավագ ճարտարագետ և առաջատար ճարտարագետ։ 1986 թվականին աշխատել է ՀԽՍՀ «Պետագրոպրոմ»-ի Էլեկտրաֆիկացման, էներգետիկայի և գազիֆիկացման վարչության առաջատար ճարտարագետ, այնուհետև՝ Էլեկտրաֆիկացման, էներգետիկայի և գազիֆիկացման բաժնի գլխավոր մասնագետ։ 1992–1999թթ․զբաղեցրել է «Հայգազվառելիք» պետական ձեռնարկության Գազիֆիկացման և գազամատակարարման վարչության Տեխնիկական բաժնի ճարտարագետի պաշտոնը, «Հայգազարդ» ՀՆՊՁ-ում աշխատել է որպես Արտաքին հարաբերությունների վարչության ճարտարագետ, այնուհետև՝ «Հայգազարդ» պետական կոնցեռնում՝ Գազիֆիկացման և գազամատակարարման վարչության պետի տեղակալ, Արտաքին հարաբերությունների վարչության պետի տեղակալ, Արտաքին հարաբերությունների բաժնի պետ, Արտաքին կապերի վարչության պետի տեղակալ։ 1999 թվականի հունիսին նշանակվել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ում (հետագայում վերանվանվել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ) Հեռանկարային զարգացման, փորձագիտության և բնապահպանության վարչության պետ, 2002 թվականի հունվարին՝ Տեխնիկական վարչության պետ, հետագայում՝ 2011 թվականի փետրվարին զբաղեցրել է Ընկերության Գլխավոր տնօրենի տեղակալ — Գլխավոր ճարտարագետի պաշտոնը։ 2016 թվականի հոկտեմբերին ընտրվել է «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ — Գլխավոր տնօրեն։
Երկար տարիներ աշխատելով գազի համակարգում՝ ոլորտի կայուն զարգացումը համարել է իր աշխատանքի գլխավոր նպատակը և կոչումը, իր գիտելիքներն ու հսկայական փորձը ներդրել է Հայաստանի գազի տնտեսության վերականգնման և համակարգը զարգացման ճանապարհով առաջ տանելու համար։
ՀՀ նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել է «Անանիա Շիրակացի» մեդալով։ ՀՀ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի հրամանով պարգևատրվել է «Հայաստանի Հանրապետության Էներգետիկայի բնագավառում նշանակալի ավանդի համար» հուշամեդալով: ԱՊՀ էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի կողմից արժանացել է «ԱՊՀ վաստակավոր էներգետիկ», «Գազպրոմ» ՀԲԸ ղեկավարության կողմից՝ «„Գազպրոմ“ ՀԲԸ պատվավոր աշխատող» կոչումներին: Ռուսաստանի ճարտարագիտական ակադեմիայի նախագահության կողմից արժանացել է «ՌԴ վաստակավոր ճարտարագետ» պատվավոր կոչմանը: Գազի արդյունաբերության զարգացման գործում անձնական մեծ ավանդի, երկարամյա բարեխիղճ աշխատանքի համար արժանացել է «Գազպրոմ» ՀԲԸ շնորհակալագրին։

Ушёл из жизни председатель правления — генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» Грант Тадевосян
24 марта 2023 года на 60 году жизни скончался председатель правления — Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» Грант Тадевосян.
«Грант Тадевосян внес неоценимый и большой вклад в дело становления и развития газоэнергетической отрасли Армении. Прошел многолетний трудовой путь — от инженера в Государственном Комитете по газификации Армянской ССР до должности Председателя Правления — Генерального директора ЗАО «Газпром Армения».
Получил образование в Ереванском политехническом институте им. К.Маркса, который окончил с отличием. Прошел обучение в Москве во Всесоюзной высшей школе управления.
Свою трудовую деятельность в газовой отрасли начал в 1985 году в качестве инженера эксплуатационно-технического управления (ЭТУ) в Государственном Комитете по газификации Армянской ССР. В 1985 году был переведен на должность старшего инженера, а в декабре — на должность ведущего инженера ЭТУ Госкомгаза Армянской ССР. В 1986 году работал в качестве ведущего инженера управления электрификации и энергетики, затем в должности главного специалиста отдела электрификации, энергетики и газификации Госагропрома Армянской ССР. В 1992–1999 гг. работал в должности инженера технического отдела управления газификации и газоснабжения ГП «Армгазтопливо»; инженера управления внешних связей ГПОН «Армгазпром»; заместителя начальника управления газификации и газоснабжения ГК «Армгазпром»; заместителя начальника управления внешних связей; начальника отдела внешних связей; заместителя начальника управления внешних связей. В июле 1999 года был назначен на должность начальника управления перспективного развития, экспертизы и экологии ЗАО «АрмРосгазпром» (в дальнейшем переименовано в ЗАО «Газпром Армения»), в январе 2002 г. — начальника технического управления, затем, в феврале 2011 года — заместителя Генерального директора — главного инженера ЗАО «АрмРосгазпром». 25 октября 2016 года был избран на должность Председателя Правления — Генерального директора ЗАО «Газпром Армения».
За долгие годы трудовой деятельности своим призванием и главной целью своей работы считал стабильное развитие газовой отрасли республики, использовал свои знания и огромный опыт для становления газового хозяйства в Армении.
Указом Президента РА был награжден медалью «Анания Ширакаци», Министерством энергетических инфраструктур и природных ресурсов РА — медалью «За значимые заслуги в области энергетики РА». Электроэнергетическим Советом СНГ был удостоен почетного звания «Заслуженный энергетик СНГ» за заслуги в развитии электроэнергетики государств-участниц СНГ. Руководством ПАО «Газпром» было присвоено звание «Почетный работник ПАО „Газпром“». Российской инженерной академией было присвоено почетное звание «Заслуженный инженер России». За большой личный вклад в развитие газовой промышленности, многолетний добросовестный труд был удостоен благодарности ПАО «Газпром», - говорится в сообщении компании.