thumbnail_DSC09777 (1)
Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովայի եւ Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսսի հետ:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետ Խաչատրյանը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել ԱՄՀ պատրաստակամությունը մշտապես աջակցելու ՀՀ կառավարության բարեփոխումների ծրագրերին:
Իվա Պետրովան, շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ ընդգծել Հայաստանի կառավարության հետ ունեցած գործընկերային բարձր հարաբերությունները՝ վստահություն հայտնելով, որ արդյունավետ փոխգործակցությունը հետագայում եւս շարունակական կլինի:
Կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ անդրադարձել են մակրոտնտեսական վերջին զարգացումներին, կապիտալ ծախսերին եւ հարկային քաղաքականությանն առնչվող թեմաներին:
Հանդիպման ավարտին ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ առաջիկայում աշխատանքային ձեւաչափով շարունակելու ընթացիկ ծրագրերի քննարկումները:

thumbnail_DSC09777 (1)
Вице-премьер Тигран Хачатрян 17 марта провел рабочую встречу с руководителем миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Ивой Петровой и постоянным представителем МВФ в Армении Мехди Раисом.
В начале встречи вице-премьер Хачатрян, приветствуя гостей, высоко оценил готовность МВФ всегда поддерживать программы реформ правительства Республики Армения.
Ива Петрова поблагодарила за прием и подчеркнула высокие партнерские отношения с правительством Армении, выразив уверенность, что плодотворное сотрудничество продолжится и в будущем.
Стороны обсудили широкий круг представляющих взаимный интерес вопросов, в частности, коснулись тем, связанных с последними макроэкономическими развитиями, капитальными затратами и налоговой политикой.
По итогам встречи достигнут ряд договоренностей о продолжении в ближайшее время обсуждения текущих программ в рабочем формате.