UCOM. նոր հավելված, նոր հնարավորություններ (տեսանյութ)
«Յուքոմ» ընկերության շարժական կապի ինչպես անհատ, այնպես էլ կորպորատիվ փաթեթների նոր և առկա բաժանորդները կարող են օգտվել Ucom բջջային հավելվածի թարմացված տարբերակից՝ ներբեռնելով այն App Store-ից կամ Google Play-ից: Ucom հավելվածը թույլ է տալիս անմիջապես սմարթֆոնից հեշտ ու արագ կառավարել ոչ թե մեկ, այլ մի քանի Ucom հաշիվներ, տեսնել գործող փաթեթները և դրանց ներառումները, կառավարել ակտիվացված փաթեթները կամ անցում կատարել ընդլայնված հնարավորություններով այլ փաթեթների, կցել բանկային քարտեր ու արագ լիցքավորել անհրաժեշտ օգտահաշիվը, ինչպես նաև կարգավորել կցված, օգտահաշվի ավտոմատ լիցքավորումը։
Հավելվածի թարմացված տարբերակն առանձնանում է տարբերվող ու ճիշտ դասավորվածություն ունեցող դիզայնով, ունի «Լույս» և «Մութ» ռեժիմներ։ Իրենց ժամանակը խիստ գնահատող բաժանորդները կարող են ինքնուրույն վերլուծել ծախսերը, նույնիսկ տեսնել ելքային հեռախոսազանգերը մինչև 2 ամիս ժամանակահատվածում, պարզաբանում պահանջող դեպքերում էլ՝ ուսումնասիրել հաճախ տրվող հարցերի շարքը կամ առցանց զրուցել Ucom մասնագետի հետ: Եթե այնուամենայնիվ անհրաժեշտություն է առաջացել անձամբ այցելել Ucom վաճառքի և սպասարկման մոտակա կենտրոններից մեկը, ապա հավելվածը հնարավորություն է ընձեռում հեռահար հերթագրվել նախընտրելի սպասարկման կենտրոնում։
«Թարմացված Ucom հավելվածով կարելի է վճարել նաև Ucom ֆիքսված ծառայությունների համար՝ մուտքագրելով պայմանագրի համարը, իսկ Unity սակագնային փաթեթների դեպքում՝ հիմնական հեռախոսահամարը։ Մնում է միայն ներբեռնել այն և լիարժեքորեն կառավարել Ձեր և Ձեր մտերիմների Ucom հաշիվները՝ խնայելով ժամանակը և չմտածելով տնից դուրս գալու կամ հերթ կանգնելու մասին», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հավելենք, որ նոր հավելվածը կգոհացնի նաև ռոումինգում գտնվող շարժական կապի բաժանորդներին, որոնք կարող են համեմատել գործընկեր օպերատորների սակագները կոնկրետ երկրում և ընտրել առավել մատչելի տարբերակը։

UCOM: НОВОЕ ПРИЛОЖЕНИЕ, НОВЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ (видео)
Новые и текущие абоненты как индивидуальных, так и корпоративных тарифных планов мобильной связи от компании Ucom могут воспользоваться обновленной версией мобильного приложения Ucom, скачав его из App Store или Google Play. Приложение Ucom позволяет легко и быстро управлять уже не одним, а сразу несколькими счетами Ucom непосредственно с экрана смартфона, видеть действующие тарифные планы и их вложения, управлять активированными пакетами или перейти на другие тарифные планы с более расширенными возможностями, привязать банковские карты и быстро пополнять небходимый счет, а также настроить автоматическое пополнение прикрепленных счетов.
Обновленная версия приложение отличается своеобразным и упорядоченным дизайном, имеет режимы «светлый» и «темный». Ценящие свое время абоненты могут самостоятельно анализировать свои расходы, даже просматривать исходящие телефонные звонки за период до 2-х месяцев, а в случаях, требующих особого уточнения, самостоятельно изучить раздел часто задаваемых вопросов или же пообщаться онлайн со специалистом Ucom. Если все же возникла необходимость лично посетить один из ближайших центров облуживания абонентов Ucom, то приложение позволяет дистанционно зарезервировать место в очереди в предпочитаемом центре обслуживания абонентов Ucom.
«С обновленным приложением Ucom Вы сможете оплачивать также услуги фиксированной связи Ucom, введя номер договора, а в случае тарифов Unity – основной номер телефона. Остается лишь скачать его и полноценно управлять своими и счетами Ucom Ваших близких, экономя при этом время и нед умая о том, чтобы выйти из дома или отстоять очередь», - отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Добавим также, что новое приложение также порадует абонентов мобильной связ в роуминге: оно поможет сравнить тарифы операторов-партнеров в конкретной стране и выбрать наиболее доступный вариант.