ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի անդամներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի փոխնախագահ, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ջունա Բերնարդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Լյուքսեմբուրգի հետ բազմաոլորտ փոխգործակցության զարգացումը և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ հայ-լյուքսեմբուրգյան հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել:
Ջ. Բերնարդին ընդգծել է Լյուքսեմբուրգի պատրաստակամությունը նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը և հիշատակել ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից ընդունված որոշումը՝ պարտավորեցնելու Ադրբեջանին ապահովել տրանսպորտի և մարդկանց անխափան տեղաշարժը Լաչինի միջանցքով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները նաև անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը:

Секретарь СБ принял членов бюро Палаты депутатов Люксембурга
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял делегацию, возглавляемую заместителем председателя бюро Палаты депутатов Люксембурга, вице-спикером Парламента Джуной Бернар.
Армен Григорян отметил, что Армения придает большое значение развитию многопрофильного сотрудничества с Люксембургом. Он выразил уверенность, что двусторонние армяно-люксембургские отношения будут и впредь укрепляться.
Джуна Бернар подчеркнула готовность Люксембурга способствовать установлению мира в регионе и коснулась принятого Международным судом ООН решения обязать Азербайджан обеспечить бесперебойное движение транспорта и людей по Лачинскому коридору.
В ходе встречи собеседники обсудили развития, происходящие в регионе, и деятельность гражданской миссии ЕС в Армении.