Վարչապետն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի անդամներին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի փոխնախագահ, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ջունա Բերնարդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է հայ-լյուքսեմբուրգյան հարաբերությունների շարունակական զարգացումը և գոհունակությամբ նշել, որ երկկողմ քաղաքական համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա:
Միաժամանակ, Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է երկու երկրների միջև տնտեսական փոխգործակցության զարգացման և այդ ուղղությամբ համապատասխան քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը: Վարչապետը շեշտել է նաև միջխորհրդարանական համագործակցության կարևորությունը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Երկուստեք ընդգծվել է միջազգային հանրության շարունակական և հետևողական արձագանքի կարևորությունը: Այդ առումով, կարևորվել են նաև Եվրոպական խորհրդարանի կողմից Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի դեմ ագրեսիայի և Լաչինի միջանցքի շրջափակման վերաբերյալ ընդունված երկու բանաձևերն ու հնչեցված գնահատականները: Քննարկվել են նաև Հայաստանում ժողովրդավարության զարգացման և ամրապնդման ուղղությամբ նախատեսվող հետագա ծրագրերը:

Премьер-министр принял членов бюро Палаты депутатов Люксембурга (видео)
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял делегацию во главе с заместителем председателя Бюро Палаты депутатов Люксембурга, вице-спикером Парламента Джуной Бернар.
Премьер-министр подчеркнул постоянное развитие армяно-люксембургских отношений и с удовлетворением отметил, что двустороннее политическое сотрудничество находится на высоком уровне.
Никол Пашинян подчеркнул и необходимость развития экономического сотрудничества между двумя странами и принятия соответствующих шагов в этом направлении. Он коснулся и важности межпарламентского сотрудничества, в том числе и на международных площадках.
На встрече были обсуждены процессы, происходящие в регионе Южного Кавказа, гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора. Было отмечено важное значение постоянной и последовательной реакции международного сообщества, упомянуты две резолюции, принятые Европейским Парламентом в отношении агрессии против Армении и блокады Лачинского коридора.