UCOM-ի զանգերի սպասարկման կենտրոնը Վանաձորում 1 տարեկան է (տեսանյութ)
2022 թվականի փետրվարից «Յուքոմ» ընկերությունը զանգերի սպասարկման նոր կենտրոն էր հիմնել Վանաձորում, ինչի շնորհիվ ի սկզբանե բացվել է 20 աշխատատեղ, իսկ արդեն 2023-ին պլանավորվում է ընդլայնել աշխատակիցների կազմը մինչև 25 հոգի։ Շարունակվում են Վանաձորում բնակվող և հարցազրույցների փուլը հաղթահարած դիմորդների խորացված դասընթացները, որոնց ժամանակ ապագա աշխատակիցները ուսումնասիրում են ընկերության կողմից տրամադրվող ֆիքսված և շարժական կապի բոլոր ծառայությունները, անհրաժեշտ աշխատանքային ծրագրերը, ծանոթանում են կորպորատիվ մշակույթին և այլն։
«Զանգերի կենտրոնի բացումը Վանաձորում Ucom-ի՝ մեր բոլորիս լավագույն գաղափարներից ու ամենաարդարացված որոշումներից մեկն է։ Հիանալի զգացողություն է տեսնել աշխատանքային հաջողությունները, առավել հաճելի է տեսնել մարդկանց ժպիտները, ովքեր հնարավորություն ստացան  հավասար պայմաններով աշխատանք ունենալ մարզում, լինել մայրաքաղաքային ակտիվության, աշխատանքային թոհուբոհի մեջ՝ գտնվելով ծննդավայրում՝ ընտանիքին մոտ։ Մեծ հպարտությամբ կարող եմ ասել, որ թիմի հիանալի ընտրություն ենք կատարել՝ խելացի, հոգատար, բարեկիրթ, աշխատասեր», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության Հաճախորդների հետ կապերի բաժնի ղեկավար Մանե Վարդանյանը։
Աշխատանքային ձեռքբերումների մասին խոսելիս զանգերի կենտրոնի աշխատակիցներն առաջին հերթին մտաբերում են ոչ թե սեփական հոգատարությունը, բացառիկ մասնագիտական փորձը, այլ զանգահարող հաճախորդների շնորհակալական խոսքերը, խորհուրդները և զարգացմանը միտված առաջարկները։

ЦЕНТРУ ОБСЛУЖИВАНИЯ АБОНЕНТОВ UCOM В ВАНАДЗОРЕ УЖЕ 1 ГОД (видео)
С февраля 2022 года компания Ucom открыла новый центр обслуживания звонков абонентов в городе Ванадзор, благодаря чему изначально было создано 20 рабочих мест, а уже в 2023 году планируется расширить количество сотрудников до 25 человек. Продолжаются углубленные курсы для соискателей, проживающих в Ванадзоре и уже прошедших этап собеседования, в ходе которых будущие сотрудники изучают все услуги фиксированной и мобильной связи, предоставляемые компанией, необходимые рабочие программы, знакомятся с корпоративной культурой и т.д.
«Открытие колл-центра в Ванадзоре — одна из лучших общих идей и одно из наиболее оправданных наших решений в Ucom. Приятно видеть трудовые успехи, еще приятнее видеть улыбки людей, которые имели возможность на равных условиях работать в регионе, но находиться в центре столичной суеты и рабочего ритма, находясь при этом в месте своего рождения, рядом с семьей. С большой гордостью могу сказать, что мы сделали отличный выбор команды: все сотрудники умные, заботливые, вежливые, трудолюбивые», - сказала Мане Варданян, руководитель отдела по работе с абонентам компании Ucom.
Говоря о трудовых достижениях, сотрудники центра обслуживания абонентов в первую очередь вспоминают не собственную заботу и исключительный профессиональный опыт, а слова благодарности, советы и предложения по развитию от звонящих абонентов.