Վարչապետն ընդունել է ԵՄ քաղաքացիական գործողությունների հրամանատարի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական միության արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էր նաև Հայաստանում ԵՄ նոր մշտադիտարկման առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը:
Վարչապետը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ երկարաժամկետ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության տեղակայման մասին որոշումը և ընդգծել, որ այն նպաստ կբերի տարածաշրջանային կայունության ու խաղաղության ապահովմանը:
ԵՄ քաղաքացիական գործողությունների հրամանատարը երախտագիտություն է հայտնել հայկական կողմին՝ առաքելությանը ցուցաբերած օժանդակության համար և անդրադարձել Հայաստանում իրականացվելիք աշխատանքներին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ԵՄ քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությանը վերաբերող հարցերի և համագործակցության օրակարգի շուրջ:

Премьер-министр принял делегацию во главе с Командующим гражданскими операциями ЕС
Премьер-министр Никол Пашинян принял сегодня делегацию во главе с управляющим директором отдела гражданского планирования и поведения (CPCC) Европейской службы внешних связей Стефано Томатом, в составе которой был также глава новой миссии наблюдателей ЕС в Армении Маркус Риттер.
Премьер-министр приветствовал решение о размещении в Армении долгосрочной гражданской наблюдательной миссии ЕС и подчеркнул, что она будет способствовать региональной стабильности и миру.
Стефано Томат выразил благодарность армянской стороне за оказанную миссии помощь и коснулся работы, которая будет проведена в Армении.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с гражданской наблюдательной миссии ЕС и повесткой дня сотрудничества.