Թուրքիայում և Սիրիայում երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել է ավելի քան 5200-ի
Թուրքիայում և Սիրիայում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժերի զոհերի թիվը հասել 5261-ի, կան հազարավոր վիրավորներ: Երկու երկրներում հազարավոր շենքեր են փլուզվել: Մարդասիրական կազմակերպությունները հատկապես մտահոգված են Սիրիայի հյուսիս-արևմտյան հատվածի բնակիչների համար, քանի որ այնտեղ 4 միլիոն մարդ արդեն իսկ ապրում էր մարդասիրական օգնության հույսով: Այս մասին հաղորդում է CNN-ը:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Թուրքիայում փետրվարի լույս 6-ի գիշերը տեղի ունեցած 7.8 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 3549-ի, վիրավորներինը՝ 22 168-ի։ Սիրիայում զոհերի թիվը հասել է 1712-ի, վիրավորներինը՝ 3649-ի:

Число жертв землетрясений в Турции и Сирии достигло более 5200 человек
Поддержи А1+!Число жертв землетрясений 6 февраля в Турции и Сирии достигло 5261 человека, есть тысячи раненых. В обеих странах рухнули тысячи зданий. Гуманитарные организации особенно обеспокоены положением жителей северо-западной Сирии, где уже 4 миллиона человек живут в надежде на гуманитарную помощь. Об этом сообщает CNN.
По последним данным, число жертв землетрясения силой 7,8 магнитуд, произошедшего в Турции в ночь на 6 февраля, достигло 3549 человек, число раненых достигло 22 168 человек. Число жертв в Сирии достигло 1712 человек, число раненых достигло 3649 человек.