thumbnail_23.01.2023
Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հունամիտար ճգնաժամը
Հունվարի 23-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ Հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Արմեն Գրիգորյանը և Տոյվո Կլաարը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հունամիտար ճգնաժամը: Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է միջազգային գործընկերների կողմից գործուն քայլերի իրականացումը` միտված Լեռնային Ղարաբաղի ապօրինի շրջափակումը դադարեցնելուն և արցախահայության էթնիկ զտումը կանխելուն:

Армен Григорян и Тойво Клаар обсудили блокировку Лачинского коридора и сложившийся вследствие этого гуманитарный кризис
Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 23 января принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара. На встрече также присутствовала глава делегации ЕС в Армении, чрезвычайный и полномочный посол Андреа Викторин.
Армен Григорян и Тойво Клаар обсудили блокировку Лачинского коридора и сложившийся вследствие этого гуманитарный кризис. Секретарь Григорян подчеркнул важность осуществления международными партнерами эффективных шагов, направленных на прекращение незаконной блокады Нагорного Карабаха и на предотвращение этнической чистки арцахских армян.