Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասի հետ (տեսանյութ)
Աշխատանքային այցով Էստոնիայի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասի հետ:
Հանդիպմանը բարձր է գնահատվել երկու երկրների միջև տարբեր ուղղություններով ձևավորված սերտ համագործակցությունը: Քննարկվել է մասնավորապես՝ բարձր տեխնոլոգիաների, տիեզերագնացութան, առևտրատնտեսական կապերի սերտացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև անվտանգային և տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, ընդգծել կայուն և երկարատև խաղաղության հաստատման կարևորությունը:

Президент Ваагн Хачатурян встретился с премьер-министром Эстонии Каей Каллас (видео)
Находящийся с рабочим визитом в Эстонской Республике президент Армении Ваагн Хачатурян встретился с премьер-министром Эстонии Каей Каллас.
Собеседники высоко оценили сложившееся между двумя странами тесное сотрудничество по разным направлениям. В частности, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся высоких технологий, космонавтики, торгово-экономических связей.
Стороны также затронули вопросы безопасности и регионального значения, подчеркнули важность установления стабильного и длительного мира.