Այս պահին Արցախում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներ կան, որոնց տեղափոխումը հնարավոր չէ ճանապարհի փակ լինելու պատճառով․ Ավանեսյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՑավոք, քաղաքակիրթ աշխարհում մարդիկ զրկված են առողջ լինելու, ժամանակին բուժօգնություն ստանալու հիմնարար իրավունքից. Այս մասին թվիթերի իր միկրոբլոկում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Ցավով եմ խոսում Արցախում շրջափակման պայմաններում 44-ամյա տղամարդու մահվան մասին: Զորակցությունս եմ հայտնում ընտանիքին ու հարազատներին:
Այս պահին էլ Արցախում ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող հիվանդներ կան, որոնց տեղափոխումը հնարավոր չէ ճանապարհը փակ լինելու պատճառով»,- գրել է նախարարը:
Արցախում դեկտեմբերի 19-ին ծանր վիճակում գտնվող քաղաքացի է մահացել: Նրան չեն կարողացել Երևան տեղափոխել, քանի որ ադրբեջանցիները փակել են Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհը:

На данный момент в Арцахе находятся больные в крайне тяжёлом состоянии, транспортировка которых невозможна из-за перекрытия дороги: Аванесян
Поддержи А1+!Из-за созданного Азербайджаном гуманитарного кризиса каждая минута может стоить человеческой жизни. Об этом на своей странице в Twitter написала министр здравоохранения РА Анаит Аванесян. Она также выразила поддержку членам семьи и родственникам 44-летнего мужчины, погибшего в блокадных условиях в Арцахе.
«К сожалению, в цивилизованном мире люди лишены фундаментального права быть здоровыми, получать своевременную медицинскую помощь. С болью говорю о гибели 44-летнего мужчины в блокадном Арцахе. Выражаю соболезнования родным и близким. На данный момент в Арцахе находятся больные в крайне тяжелом состоянии, транспортировка которых невозможна из-за перекрытия дороги», - написала министр.
19 декабря в Арцахе в тяжелом состоянии скончался гражданин. Последний не мог быть доставлен в Ереван, так как азербайджанцы перекрыли дорогу Горис-Степанакерт.