ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել Ֆինլանդիայում
Դեկտեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով Ֆինլանդիայի Հանրապետությունում գտնվող ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ֆինլանդիայի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Պեկկա Հաավիստոյի, Ֆինլանդիայի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ Յուհո Էէրոլայի և Ֆինլանդիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Վիլհելմ Յուննիլայի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում Ա․ Գրիգորյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքով անարգել տեղաշարժի, ինչպես նաև դեպի Լեռնային Ղարաբաղ գազի մատակարարման արգելափակումն և դրանց հետևանքով առաջացած պարենային ու հումանիտար ճգնաժամը: Քարտուղար Գրիգորյանը կոչ է արել զրուցակիցներին հանդես գալ Ադրբեջանի գործողությունների հասցեական գնահատականներով:
Ֆինլանդիայի Արտաքին գործերի նախարար պարոն Պեկկա Հաավիստոն արտահայտել է իր երկրի պատրաստակամությունն աջակցելու տարածաշրջանում կոնֆլիկտի հաղթահարմանը՝ այդ թվում նաև ԵԱՀԿ շրջանակներում:

Секретарь СБ Армен Григорян провел рабочие встречи в Финляндии
Поддержи А1+!Находящийся с рабочим визитом в Финляндской Республике секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 14 декабря встретился с министром иностранных дел Финляндии Пеккой Хаависто, вице-спикером парламента Финляндии Юхо Ээролой и руководителем межпарламентской группы дружбы Финляндия-Армения Вильгельмом Юннилой.
В ходе встреч Армен Григорян представил блокирование Азербайджаном беспрепятственного движения по Лачинскому коридору, а также перекрытие газоснабжение Нагорного Карабаха и сложившийся вследствие продовольственный и гуманитарный кризис. Армен Григорян призвал собеседников выступить с соответствующими адресными оценками действий Азербайджана.
Министр иностранных дел Финляндии Пекка Хаависто выразил готовность своей страны поддержать преодоление конфликта в регионе, в том числе в рамках ОБСЕ.